برگزاری مانور آمادگی زلزله در شهر خرم‌آباد

به گزارش رکنا، سید موسی خادمی در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به منظور بررسی پروژه‌های عمرانی گفت:به دنبال سیل فروردین ماه ۹۸، حدود ۱۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان در حال اجرا است که در این جلسه، روند پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار لرستان تصریح کرد: خوشبختانه پروژه‌های مذکور از پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی برخوردارند گرچه در مواردی هم به دلایلی مثل صعب‌العبور بودن منطقه یا ضعیف بودن پیمانکار یا عدم استقبال پیمانکاران به دلیل تامین منابع اعتبار از محل اوراق و اسناد با زمان بازپرداخت چند ساله و دلایل این چنینی دچار مشکل هستند که تصمیماتی در خصوص تسریع در روند اجرای آن‌ها نیز اتخاذ شد.

تکمیل 1300 پروژه در خرم آباد

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که ۱۳۰۰ پروژه مورد نظر تا پایان سال تکمیل شوند، گفت: برخی دیگر از پروژه‌ها به دلیل کامل نبودن اعتبار به صورت نیمه تمام باقی مانده که پیگیر اعتبار برای تکمیل آن‌ها هستیم.

خادمی یکی دیگر از موارد مهم مطرح شده در جلسه امروز را لایروبی رودخانه‌های استان عنوان کرد و گفت: این موضوع از چند نظر مهم است هم برای تاسیساتی که اطراف رودخانه‌ ها قرار دارند مثل جاده‌ها، تاسیسات آب، برق و گاز و همچنین روستا‌های مجاور رودخانه‌ها و همچنین از نظر مهندسی خود رودخانه‌ها و مسیر جریان آب آن‌ها که لایروبی در این زمینه بسیار مهم است و امروز مصوب شد امور آب استان و اداره کل راهداری با همکاری نقاطی که مشکل دارند را شناسایی و نسبت به مهندسی رودخانه و هدایت مسیر آن اقدام کنند.

استاندار لرستان در خصوص آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان گفت: استان لرستان در بین استان‌های کشور با توجه به اینکه بیشترین جنگل‌های زاگرس را دارد، خوشبختانه به دلیل اقداماتی که در این زمینه انجام شده، میزان آتش‌سوزی‌ها نسبتا پایین است و لازم است در این زمینه هشیار بوده و مراقبت‌ها را بیشتر کنیم و مردم نیز باید همکاری لازم را داشته باشند. دکتر خادمی در این زمینه گفت تاکنون در سطح استان ۵۸۰ هکتار آتش سوزی داشته‌ایم که عمدتاً آتش سوزی‌ها در مراتع انجام شده و جنگل تقریباً سالم مانده است.

استاندار لرستان در پایان خبر از برگزاری مانور آمادگی در مقابل زلزله ۷-۶ ریشتری در شهر خرم‌آباد داد که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد.

در این جلسه همچنین برخی از موارد خاص پروژه‌های عمرانی و افرادی که خسارت دیده اند مطرح شد و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟