قرنطینه معتادان متجاهر مشکوک به کرونا در شیراز

 معتادان متجاهر مشکوک به کرونا در شیراز قرنطینه می‌شوند

به گزارش رکنا، محمد رضا ابراهیمی با بیان اینکه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، معتادان متجاهر و کارتن خواب از خیابان‌های شیراز جمع‌آوری و پس از انجام آزمایش کرونا ۱۴ روز در مراکز قرنطینه اولیه نگهداری می‌شوند، گفت: در صورت منفی بودن نتیجه آزمایش کرونا، معتادان جمع‌آوری شده به مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ منتقل خواهند شد.

او با اشاره به اجرای طرح ساماندهی معتادان در کلانشهر شیراز، بیان کرد: بر اساس مرحله نخست این طرح، ۶۵۰ معتاد متجاهر و کارتن خواب از سطح شهر شیراز جمع‌آوری و پس از انجام آزمایش های کرونا، هیپاتیت B و C و ایدز، در مراکز یاد شده نگهداری خواهند شد.

ابراهیمی، با تاکید بر لزوم قرنطینه معتادان اظهار داشت: طرح ویژه ساماندهی معتادان متجاهر با اعتبار مالی اختصاص یافته از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر و همکاری دستگاه‌های متولی با جدیت در حال انجام است.

جمع آوری یک هزار و 50 نفر معتاد در شیراز

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس ادامه داد: با اجرای مراحل اول و دوم طرح جمع‌آوری معتادان، تعداد معتادان جمع‌آوری در مجموع به یک هزار و ۵۰ نفر خواهد رسید.

او اضافه کرد: اعتیاد به مواد مخدر عامل موثری در بروز بیکاری، طلاق و جرایمی همچون قتل، سرقت، بزهکاری و بسیاری دیگر از آسیب‌های اجتماعی است.

ابراهیمی گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس و دستگاه‌های عضو این ستاد با جدیت و پیگیری مستمر در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد گام برداشته و در این راه از تمام ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری خواهند کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس تصریح کرد: بر همین اساس، حضور و همکاری سازمان‌های مردم نهاد، خیران و سایر افراد تاثیرگذار جامعه در راه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟