اطفای حریق بیشتر ماموریت آتش نشان شهر رشت

به گزارش رکنا، شهرام مؤمنی ، سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با اشاره به انجام ۱۳۳ مورد مأموریت از سوی آتش نشانان این شهر در هفت روز گذشته، گفت: آتش سوزی با ۸۹ مورد بیشترین حوادث پوشش داده شده را تشکیل می‌دهد.

او با اشاره به اهمیت اجرای طرح نظارت و پایش ایمنی اماکن پر تردد همچون پاساژها، کارخانجات، مجتمع‌های تجاری، مسکونی، افزود: این بازدید‌ها در راستای تغییرات در ساختار، ارائه تذکرات ایمنی در راستای پیشگیری از وقوع حوادث انجام می‌شود.

سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: در این بازدید‌ها تذکرات ایمنی به مسئولان اماکن‌ها ارائه می‌شود که باید نکات را پیش بینی و اقدامات ایمنی لازم در محیط را فراهم کنند.

بیش از 80 مورد آتش سوزی در استان گیلان

مومنی افزود: ۱۳ مورد آتش سوزی منزل مسکونی، ۷۵ مورد آتش سوزی علفزار، ضایعات و جنگل از پر تردد‌ترین عملیات‌های اطفای حریق بود.

او با اشاره به ۱۵ مورد عملیات نجات و یا صید حیوانات در سطح شهر، گفت: محبوس شدن افراد و یا بسته شدن درب به واسطه خرابی و بی توجهی به شکستگی و خرابی درب‌ها اتاق خواب، سرویس‌های بهداشتی، آسانسور از دیگر حوادث رخ داده در هفته گذشته بوده است.

سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت تصریح کرد: در این حوادث ۱۴ نفر از شهروندان محبوس شده بودند که با کمک مأموران آتش نشانی نجات و به مناطق امن منتقل شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟