کودک آزاری دیدید به 123 گزارش دهید

به گزارش رکنا ، رئیس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور هرگونه غفلت از کودک را مصداق کودک‌آزاری دانست و نسبت به این مورد به والدین هشدار داد.

محمود علیگو افزود: کودک آزاری ها به انواع کودک آزاری های جسمی و غفلت و بی توجهی تقسیم بندی شده و متاسفانه اغلب مردم به دلایل فرهنگی نسبت به آن غفلت می کنند.

وی اضافه کرد: والدین از مساله «غفلت نسبت به کودک»، غافل هستند و شاید به نوعی همه ما نسبت به این مساله غفلت داشته باشیم اما ادعا می کنیم که دوستدار کودک هستیم.

توجه ویژه اورژانس اجتماعی به کودک آزاری

رئیس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: اورژانس اجتماعی به طور ویژه به موارد کودک آزاری توجه دارد و مردم در صورت مشاهده موارد کودک آزاری می توانند به شماره تلفن ۱۲۳ اطلاع دهند.

علیگو با اشاره به حادثه ای که طی آن دو کودک در خودرو محبوس شدند و بر اثر گرما و خفگی، جان خود را از دست دادند، گفت: این نوع بی توجهی ها از نوع غفلت و کودک آزاری است.

وی ادامه داد: کودک آزاری شامل انواع کودک آزاری های جنسی، جسمی، عاطفی و غفلت یا بی توجهی است اما در فرهنگ جامعه اغلب فقط ضرب و شتم و آزاری جسمی شدید را کودک آزاری می دانند که نشان دهنده ناآگاهی مردم از این مساله است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟