میزان مصرف آبی که به روستاییان واگذار می شود باید هرروز کنترل شود

به گزارش رکنا، امین امینیان در مورد واگذاری چاه های عمیق گفت: از توسعه غیر قانونی در اراضی دیم جهت استفاده از حق آبه برای مصارف کشاورزی باید خود داری کنند. به عنوان مثال .کسی که در بالا دست رودخانه زمینی دارد و میخواهد از آب رودخانه جهت آبیاری باغ خود استفاده کند نباید طوری عمل کند که کشاورزی که در پایین دست هم به آن آب نیاز دارد از کمبود آب رنج ببرد. باید دستگاههای ذیربط وارد عمل شوند واز بوجود آمدن چنین کارهای غیر قانونی خود داری کنند.

فرماندار هشترود متذکر شد :ما وظیفه داریم که از آب بهینه مصرف کنیم چون اسراف در این نعمت هم خیانت به خود وهم به آیندگان است

هر گونه خدمات به خانه باغها ممنوع است و هیچ دستگاه اداری حق ندارد امتیازی به این باغات که بدون مجوز ایجاد شده آمد را بدهد.

امینیان خاطر نشان کرد: استفاده از کنتور هوشمند وحجمی در روستاها باید در عرض دوماه اجرایی شود واداره آب و فاضلاب باید در قرار دادن کنتور جدیت نشان دهد.

در توزیع عادلانه آب نیز باید همه مردم به یک چشم دیده شوند و نباید در توزیع آن اغمازی صورت گیرد و کسانی که نیاز دارند باید در اختیارشان قرار داده شود. تا موجب رونق کشاورزی در منطقه باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟