۲۱ شرکت بورسی عرضه اولیه دارند/ هر هفته ۲ عرضه اولیه در بورس

به گزارش رکنا، «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز (سه شنبه) در نود و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه یکی از مباحث بسیار مهمی که باید به طور متمرکز به آن پرداخته شود، بهبود فضای کسب و کار است، ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده در این زمینه اقدامات مهم و ارزشمندی انجام شده است.

وی افزود: ایجاد پنجره واحد صدور مجوز‌های شروع کسب و کار یکی از این اقدامات بود که طول زمان فرآیند صدور مجوز‌ها را از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش داد.

دژپسند تاکید کرد: در حال حاضر در سامانه G ۴ B (درگاه ملی مجوز‌های کشور) زمان صدور مجوز‌ها از ۵۵ روز در تیر ماه ۱۳۹۸ به چهار روز در اردیبهشت ۱۳۹۹ کاهش یافته است که این دست آورد بسیار خیره‌کننده و تحولی اساسی محسوب می‌شود.

وی گفت: ضمن تبریک روز ملی صنعت و معدن به فعالان این عرصه راهبردی، امیدوارم روزی فرا رسد که عزیزان فعال در این بخش بدون دغدغه فعالیت کنند و جامعه ایران نیز از برکات آن بهره‌مند شود.

براساس گزارش رسانه‌ها، وزیر اقتصاد در این نشست گفت: با تامین اجتماعی و شستا تفاهم کردیم تا ۲۱ شرکت بورسی عرضه اولیه داشته باشند و از هفته آینده عرضه‌های اولیه طی دو روز عرضه می‌شود.

وی اظهار کرد: بورس حامی سهامداران خُرد است و از اعمال ضوابط و مقررات دست بر نمی‌دارد.

دژپسند با اعلام این خبر که بورس املاک و مستغلات هفته آینده تشکیل می‌شود، گفت: بسیاری از سازمان‌ها، چون بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید، ستاد فرمان امام، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد اعلام آمادگی کردند تا املاک خود را در این بورس قرار دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟