خراسان رضوی در وضعیت هشدار خونی است

به گزارش رکنا، مجید عبدالهی مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: متأسفانه آمار اهدای خون و تعداد مراجعان در استان در وضعیت هشدار قرار دارد و شاهد کاهش ۳۷ درصدی در این زمینه هستیم.

او افزود: با اوج‌گیری دوباره کرونا در استان نیاز به منابع خونی نیز افزایش یافته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی ادامه داد: از تاریخ ۳۱ خردادماه تا ۶ تیرماه امسال ۲هزار و ۳۶۸ خون‌گیری انجام شده است، درحالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳هزار و ۷۸۷ خون‌گیری در استان بوده است.

عبدالهی بیان کرد: از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) درخواست می‌شود تا با حضور در پایگاه‌ها و اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند، زیرا اکنون ذخایر خونی به‌شدت رو به کاهش است.

با چالش جدی خون در خراسان رضوی  مواجه هستیم

او تصریح کرد: با ادامه این روند در روز‌های آینده، پاسخ‌گویی به بیماران نیازمند در مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

پایگاه‌های اهدای خون مشهد مقدس شامل پایگاه امام رضا (ع) واقع در میدان شریعتی "تقی‌آباد" ابتدای خیابان دانشگاه، پایگاه امید واقع در نبش خیابان شیرازی ۳ طبقه منفی یک مجتمع تجاری و اقامتی امید، پایگاه شهید کریمی واقع در بولوار شریعتی ۲۸ منطقه قاسم‌آباد، پایگاه شهید سلیمانی"میلاد" واقع در بولوار استقلال بین استقلال ۲ و ۴ و پایگاه مهر واقع در نبش بولوار ابوطالب ۳۳ است.

ساعت پذیرش پایگاه‌ها نیز از ۷:۴۵ تا ۱۳ است و پایگاه امام رضا (ع) در نوبت بعدازظهر از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸:۴۵ آماده خدمت‌رسانی به مردم مشهد است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟