خرید عرضه اولیه سیتا + جزئیات

به گزارش رکنا، روز چهارشنبه نماد سیتا به عنوان عرضه اولیه در بازار بورس عرضه خواهد شد. سازمان بورس در اطلاعیه‌ای این موضوع را اعلام کرده و جزئیات آن را در اختیار سهامداران بورسی قرار داده است.

سیتا، نماد شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین بوده و ۵۴۱ مین شرکتی بورسی است که در گروه "تولید سیمان، آهک و گچ" نماد آن به ثبت رسیده است.

جزئیات عرضه اولیه سیتا برای روز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۹۹

برای خرید عرضه اولیه سیتا چقدر پول لازم است؟

طبق اعلام سازمان بورس، ۱۵ درصد از کل سهام شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین به روش عرضه اولیه ثبت سفارش خواهد شد که این میزان معادل ۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم خواهد بود. از این تعداد سهم قرار است که ۱ میلیارد و ۳۲۰ میلیون سهم به صورت عمومی و ۳۳۰ میلیون سهم به عنوان سهمیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه شود.

بدین ترتیب، روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه، هر شخص دارای کد حقیقی و حقوقی می‌تواند حداکثر ۸۰۰ سهم در بازه قیمتی ۱۴۹۰-۱۵۷۵ تومان ثبت کند. حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید ۸۰۰ سهم، ۱ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان است. با پیش‌بینی حضور ۳ میلیون و ۸۰۰ نفر سهامداران در این عرضه اولیه، انتظار می‌رود که به هر شخص در حدود ۳۴۵ سهم، معادل ۵۴۵ هزار تومان تعلق بگیرد.

چنانچه اگر اختلالاتی که در چند روز گذشته شاهد آن بودیم، مجدداً تکرار شود، ممکن است میزان تخصیص سهم به سهامداران از این تعداد به ۶۳۳ تا ۸۳۶ سهم افزایش پیدا کند؛ بنابراین اگر قصد دارید، این عرضه اولیه را به صورت کامل خریداری کنید، سعی کنید حساب خود را از روز قبل به میزان کافی (حتی کمی بیشتر با احتمال تخصیص ۸۳۶ سهم) شارژ کنید تا روز عرضه به مشکل برنخورید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟