دستگیری 11 نفر از گردانندگان سایت‌های شرط‌بندی در اردبیل

به گزارش رکنا، سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: با توجه به تغییر محیط فعالیت‌های اقتصادی و کسب‌وکارهای مختلف در جامعه و سوق یافتن عمده گردش‌های مالی این گروه به بستر اینترنت، جرایم اینترنتی نیز تکامل‌یافته و متأسفانه راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی اینترنتی و قمار آنلاین نیز یکی از فعالیت‌های مجرمانه‌ای است که تحت عناوین مختلف یا شگردهای گوناگون در این بستر مشاهده می‌شود.

او افزود: در همین راستا با اجرای طرح پاک‌سازی فضای مجازی، برای برخورد منسجم با سایت‌های قمار و گردانندگان آن‌ها و در جهت جلوگیری از فعالیت اخلال گران نظام اقتصادی و همچنین پول‌شویی صورت پذیرفته است.

شناسایی 11 متهم  گردانندگان سایت‌های شرط‌بندی

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: در این طرح که با رصد شبانه‌روزی کارشناسان سایبری طی سه‌ماه اول سال جاری انجام شد، پس از جمع‌آوری مستندات دیجیتالی و بررسی حساب‌های مالی مربوطه، تعداد ۱۱ متهم شامل ۸ مرد و ۳ زن که به‌عنوان گردانندگان و مدیران سایت‌های قمار و شرط‌بندی در استان و شهرستان‌های تابعه فعالیت می‌کردند مورد شناسایی قرار گرفتند و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شدند.

قهرمان طالع افزود: طبق قوانین حاکم بر جامعه قماربازی به هر نحو حتی در فضای مجازی جرم است و مشمول ماده ۷۰۸ قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات حکومتی) است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟