مشکلات بهداشتی درمانی در بیمارستان های بندرعباس

به گزارش رکنا ، در یکصد و هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرعباس که با حضور منصور آرامی و احمد مرادی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام احمد عامری سیاهوئی در خصوص بهداشت و درمان شهر بندرعباس به دو مشکل مهم اشاره کرد:

۱.فقدان تجهیزات ضروری و مهم بیمارستان ها مانند دستگاه «پت اسکن» جهت تشخیص زود هنگام بیماری سرطان

۲. فقدان رد پای قوی سرمایه گذار و مشارکت بخش خصوصی در این حوزه که متاسفانه شهروندان هرمزگانی توریسم درمانی استان های همجوار گردیده اند. لذا توجه نمایندگان محترم با ایجاد بسته های حمایتی و تشویقی ویژه بخش خصوصی در کنار خیّرین می توانند مشکلات درمانی بیمارستان های بندرعباس را کاهش دهند.

راهبردهای مهم در حوزه اجتماعی و فرهنگی

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به چند راهبرد مهم در حوزه اجتماعی و فرهنگی از نمایندگان مجلس درخواست کمک کرد:

۱. تبیین و ترویج اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری

۲. ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و نیازهای فکری و اخلاقی شهروندان به ویژه نسل جوان

۳. تقویت و تعالی ارزش های دینی و اخلاقی در کف جامعه

۴. ارتقاء عوامل مؤثر در توسعه فرهنگ قران کریم، عترت و شعائر اسلامی به ویژه نماز و تقریب بین مذاهب

۵. اهتمام به اصل خانواده محوری و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و پایدار

۶. تبیین و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و تقویت هویت دینی، ملی و بومی منطقه

وی اضافه کرد: نسبت به ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی از مهد کودک، پیش دبستانی تا دانشگاه و تا سطح محلات نیاز به آموزش شهروندی داریم تا رعایت حقوق شهروندی مانند انصاف، عدالت، پایبندی به اصول اخلاقی و رعایت دستورات بهداشتی در کلاس های پایه، تدریس تا در جامعه نهادینه شود و اینگونه مسائل نیازمند حمایت مجمع نمایندگان است.

تامین بسته تشویقی برای جوانان در امر ازدواج

حجت الاسلام عامری سیاهوئی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج و اینکه در آینده نه چندان دور با جمعیت پیر مواجه خـواهیم بود، از نمایندگان خواست تا نسبت به تامین بسته تشویقی و بسته های حمایتی از جوانان نسبت به امر ازدواج همکاری داشته باشند و تاکید کردند حمایت و پشتیبانی نمایندگان در کنار سایر مسئولان می تواند نسبت به حداقل رساندن هزینه تالارهای پذیرایی، تامین جهیزیه دختران و نسبت به ساخت منازل سازمانی برای استفاده محدود زوج‌های جوان دلیلی بر افزایش ازدواج و از طرفی از پیر شدن جمعیت جلوگیری کنند.

وی در پایان با گرفتن سهم مردم از ارزش افزوده صنایع غرب افزود: صنایع می تواند در جهت توسعه و تقویت امکانات رفاهی از جمله حمل و نقل شهری، توسعه فضای سبز، تامین سرویس های بهداشتی و حمام‌های سطح شهر ویژه مهمانان و آبسردکن و... با حمایت و هدایت و نظارت مجمع نمایندگان به خواسته‌های مطلوب شهروندان رسید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟