کشف محموله های 81میلیاردی قاچاق در هرمزگان

به گزارش رکنا، سردار غلامرضا جعفری گفت: با توجه به مطالبه به حق مردم در خصوص ایجاد امنیت پایدار در جامعه، طرح ضربتی عملیاتی نصر با مشارکت کلیه یگان های انتظامی سطح استان به مدت 48 ساعت اجرا و 36 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق شناسایی و توقیف شدند.

وی افزود: در مدت یاد شده با تلاش همه جانبه مأموران در مجموع 473 هزار و 600 نخ سیگار،93 دستگاه لوازم خانگی،4 عدد قطعات خودرویی،327 متر پارچه،بیش از هزار قلم لوازم آرایشی،27 هزار و 399 کیلو مواد خوراکی ، 58 هزار و 400 لیتر فرآورده های نفتی و 25 رأس دام قاچاق کشف شد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: در اجرای این طرح مجموعا 391 سارق، مالخر و مظنون به سرقت شناسایی و طی عملیات های جداگانه دستگیر و به 65 فقره سرقت اعتراف کردند.

سردار جعفری افزود: در اجرای این طرح، 4 فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش 2 و نیم میلیارد ریال با دستگیری دو کلاهبردار حرفه ای،کشف 2 فقره پرونده جعل به ارزش یک میلیارد و500میلیون ریال و دستگیری 2 جاعل و ... از دیگر توفیقات این طرح است.

ارزش کالا های قاچاق کشف شده بیش از 81 میلیارد ریال

وی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در این طرح را 81 میلیارد و 620میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: در این رابطه 42 متهم نیز دستگیر که به مراجع قضائی استان معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه طی این مدت 72 فقره پرونده کشف کالای قاچاق تشکیل شده است،تصریح کرد: از این تعداد 2 پرونده بالای 500 میلیون تومان و 70 فقره پرونده زیر 100میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح 37 فقره پرونده در خصوص قاچاق تشکیل شده است، گفت : پلیس با اجرای طرح های مبارزه با قاچاق کالا با تمام توان با این پدیده شوم و قاچاقچیان به صورت قاطع، قانونی و بدون اغماض برخورد می کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟