مصون‌سازی پارک‌های سمنان از معتادان

به گزارش رکنا ، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با بیان اینکه مصون‌سازی پارک‌ها از معتادان سریع‌تر در استان سمنان اجرا شود گفت: کثرت مراکز پاتوق مصرف‌کنندگان مواد مخدر در سطح استان یکی از معضلاتی که می‌بایست به آن از طریق شناسایی و متلاشی کردن مراکز برخورد شود.

او با بیان اینکه شهرداری‌ها یکی از ارکان پاک‌سازی شهر‌ها از معضل مواد مخدر هستند افزود: شهرداری می‌بایست ضمن هزینه کرد از محل اعتبارات شهرداری‌ها نسبت به ایجاد مراکز مرتبط با فرمانداری و بهزیستی همکاری لازم را داشته باشند.

ترانزیت محموله‌های مواد مخدر به دلیل هم‌جواری با افغانستان

استاندار سمنان با بیان اینکه استقرار یگان پهبادی و یگان تکاور نیروی انتظامی برای رصد اطلاعاتی، کنترل و انجام عملیات شایان تقدیر است تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما هم‌جوار با افغانستان قرار دارد لذا ترانزیت محموله‌های مواد مخدر صورت می‌گیرد که مبارزه با آن نیازمند رویکرد‌های عمومی و مردمی است.

آشناگر بابیان اینکه باید اقدامات سخت‌گیرانه و محکم با سودا گران مرگ صورت گیرد تصریح کرد: در کنار این موضوع باید نگاه به ارتقا فرهنگ پذیرش و درمان بیماران مواد مخدر و بازگرداندن این گروه به آغوش خانواده و جامعه تقویت شود تا شاهد کاهش این معضل اجتماعی باشیم.

او بابیان اینکه اقدامات فرهنگی با حمایت و مشارکت مردم می‌تواند در پیشگیری از این آسیب اجتماعی نقش‌آفرین باشد افزود: در این راستا می‌توان مردم را به مبارزه با این بلای خانمان‌سوز از طریق کار‌های فرهنگی تشویق کرد که انجام این مهم می‌بایست در دستور کار قرار گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟