تغییر رنگ روپوش دانش‌آموزان در مدارس ممنوع ! /برخورد با مدیر مدارس متخلف

به گزارش رکنا ، علی محمد غلامی اظهار کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی و مشکلات معیشتی خانواده‌ها، به تمام مدارس سطح استان ابلاغ کردیم اجازه تغییر رنگ روپوش مدارس در سال تحصیلی جدید را ندارند.

وی تصریح کرد: طرح و مدل‌ لباس‌ها نیز در سال تحصیلی جدید تغییری نخواهد داشت و خانواده‌ها نگران روپوش مدارس فرزندان خود نباشند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار کرد: چنانچه گزارش شود مدرسه‌ای نسبت به تغییر طرح و رنگ روپوش مدارس به خانواده‌ها فشار وارد می‌کند، با مدیر آن مرکز آموزشی برخورد خواهد شد.

غلامی با بیان اینکه به دلیل نامشخص بودن شرایط کرونا سه سناریوی سفید، قرمز و زرد برای سال تحصیلی جدید پیش‌بینی شده، بیان کرد: در سناریو سفید مشکلی بابت حضور دانش‌آموزان در مدارس نیست و دانش‌آموزان باید طبق روال سال‌های گذشته در مدارس حاضر شوند، در سناریوی زرد بخشی از

آموزش‌ها به صورت حضوری و بخشی در فضای مجازی دنبال خواهد شد و در وضعیت قرمز نیز مدارس تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی دنبال خواهد شد.

3 وضعیت قرمز، زرد و سفید برای سال تحصیلی جدید

وی گفت: به این منظور کارگروهی تشکیل و نسبت به تولید محتوای تمام دروس در سطح استان اقدام خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: چنانچه وضعیت مدارس زرد باشد پیش‌بینی‌هایی نسبت به زوج و فرد کردن مدارس صورت گرفته و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

طرح‌ به کارگیری فارغ‌التحصیلان جویای نام به صورت حق‌التدریسی توسط آموزش و پرورش استان به منظور جبران کمبود نیروی انسانی مطرح شده است

غلامی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین چالش‌های استان در حوزه آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی است طرح‌ به کارگیری فارغ‌التحصیلان جویای نام به صورت حق‌التدریسی توسط آموزش و پرورش استان به منظور جبران این کمبود نیرو مطرح شده تا از این طریق بتوان کمبودها را جبران کرد.

وی همچنین پیرامون تامین کتب درسی دانش‌آموزان گفت: تاکنون 96 درصد ثبت سفارش کتب‌ درسی دانش‌آموزان انجام شده،مابقی مربوط به دانش‌آموزان مهاجری است که معمولا در شهرهای ساوه، دلیجان، خنداب و ساوه هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟