آخرین وضعیت احداث بوستان وثوق الدوله و ایرانیان

به گزارش رکنا ، علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در تشریح آخرین وضعیت احداث باغ وثوق الدوله در منطقه ۱۴ گفت: شهروندان باید به این نکته توجه کنند که اگر ما در برنامه زمان بندی شده خود نسبت به وعده افتتاح باغ وثوق الدوله عقب هستیم علت آن وجود ساختمانی در مجموعه باغ وثوق الدوله است که ارزش میراثی دارد.

پیشرفت ۷۰درصدی بوستان وثوق الدوله

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران افزود:ما در سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در بحث محوطه سازی بوستان وثوق الدوله اقدام های موثری انجام دادیم و فضای این بوستان پیشرفت ۷۰درصدی دارد.

مختاری تصریح کرد: کار مرمت و بازسازی ساختمان واقع در بوستان وثوق الدوله به دلیل ارزش میراثی از سوی کارشناسان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم تا انتهای شهریورماه بوستان وثوق الدوله در منطقه ۱۴ شهرداری تهران را افتتاح و مورد بهره برداری قرار دهیم.

بوستان وثوق الدوله تهران

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت احداث بوستان ایرانیان در منطقه ۱۹ شهرداری تهران به چه شکل است، گفت: مهمترین مشکل در احداث بوستان ایرانیان موضوع مالکیت زمین است و از مساحت ۱۸۰هکتاری زمین آن تنها بخش کوچکی تملک شده است.

زمین بوستان ایرانیان مالک ندارد

مختاری با تاکید بر این نکته که نمی توان در احداث بوستان ایرانیان به شکل قسمت بندی شده عمل کنیم گفت: درمورد بوستان ایرانیان باید تاکید کنم که زمین آن یک مالک ندارد.

او با اشاره به دستور پیروز حناچی شهردار تهران برای شروع به احداث بخش کوچک تملک شده بوستان ایرانیان گفت: روز سه شنبه مناقصه احداث بوستان ایرانیان واقع در منطقه ۱۹شهرداری تهران برگزار می شود و در بحث اعتبار سازمان املاک باید به این نکته اشاره کرد که موضوع باید از سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران پیگیری شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟