حریرچی : تصمیم گیری برای کرونا با مبنای شهرستانی است

به گزارش رکنا ، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در نشست خبری مجازی امروز شنبه درباره تسویه بخشی از بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها گفت: در ما‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا مراجعه‌ها به بیمارستان توسط مردم کم‌تر شده است، البته مراجعه مبتلایان کرونا بیشتر است اما همین موضوع باعث شده که مبالغی از بدهی بیمه به بیمارستان‌ها تسویه شود.

حریرچی در مورد بازگشت محدودیت‌های استانی گفت: از حالا به بعد عمده موارد تصمیم گیری برای کرونا با مبنای شهرستانی است و مکانیسم آسانی تدبیر شده و همینطور ادامه خواهد داشت و نحوه‌ی اعلام آن شهرستانی و استانی است که استاندار و دانشگاه علوم پزشکی اعلام خواهد کرد.اوج بیماری در بعضی استان‌ها به نحوه‌ی زندگی در آنجا مربوط است.

روش درگیری بدن توسط کرونا

حریرچی در بخش دیگر اظهارات خود به روش درگیری بدن توسط ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: این ویروس از اول هم به صورت سیستماتیک عمل می‌کرد و می‌توانست حس چشایی و بویایی را از بین ببرد، بعد مشخص شد بر سیستم قلب و عروقی هم تاثیر می‌گذارد و در بعضی موارد با تب خودش را نشان می‌دهد.اینها نشان می‌دهد که وقتی بدن به ویروس مبتلا می‌شود، درگیر یک سلسله واکنش‌ها می‌شود و در واقع بدن با خودش درگیر می‌شود.

حریرچی در مورد هزینه‌های تست کرونا در مراکز درمانی گفت: تست کرونا گران است و به صورت دولتی حدود ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد و به صورت غیردولتی حدود ۸۰۰ هزار تومان است.اما در بعضی شهرستان‌ها ما با درخواست‌های غیرعادی برای تست مواجه هستیم در صورتی که تست کرونا برای همان لحظه معتبر است چون شاید یک دقیقه بعد از آن فرد دچار کرونا شود. تست منفی گارانتی برای عدم ابتلا بعدی نیست.

ضرورت رعایت بهداشت فردی

حریرچی در پایان به رعایت بهداشت فردی تاکید کرد و گفت: ما نمی‌توانیم درخواست کنیم، کارخانه‌ها، دانشگاه‌ها و اماکن تعطیل شوند، ولی در سمت دیگر شاهد آن باشیم که مردم به سفر بروند و مهمانی برگزار کنند. این را هم باید در نظر بگیریم که اگر کل کشور تعطیل شود، بعضی مشاغل باید باز بمانند که نیاز به رفت و آمد است.درخواست ما از رسانه این است که از مردم بخواهند موارد بهداشتی را رعایت کنند چون نمی‌توان توقع داشت که یک سال اماکن تعطیل باشند، اما می‌توان از مردم خواست که یک سال از ماسک استفاده کنند و موارد بهداشتی را رعایت کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟