آتش سوزی منطقه کزج خلخال

به گزارش رکنا مهدی کسائی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: با تلاش محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست خلخال، یگان حفاظت منابع طبیعی و جمعی از اهالی منطقه کزج واقع در بخش خورش رستم شهرستان خلخال آتش سوزی ۱۴ هکتاری اراضی ملی، باغی و زراعی خارج از محدوده منطقه حفاظت شده آق داغ مهار شد.

او با اشاره به آتش سوزی ۱۴ هکتاری در منطقه آزاد کزج خارج از محدوده منطقه حفاظت شده آق داغ افزود: با تلاش پنج ساعته محیط بانان پاسگاه‌های محیط بانی برندق و سوسهاب، یگان حفاظت منابع طبیعی و جمعی از اهالی روستای کزج، آتش سوزی اراضی ملی، باغی و زراعی روستای مذکور در مناطق آزاد و غرب بخش خورش رستم خلخال مهار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال افزود: بی احتیاطی در روشن و خاموش کردن آتش سبب بروز حریق در مراتع و جنگل‌های این منطقه می‌باشد و با گرم شدن هوا و وجود پوشش گیاهی یکساله انبوه خشک در منطقه، کوچکترین اشتباه در روشن کردن آتش و عدم کنترل آن منجر به آتش سوزی در اراضی ملی و مستثنیات اعم از زراعی و باغی خواهد شد.

شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل واقع شده است و از مراتع و جنگل‌ها و زیستگاه حیات وحش بکری برخودار استبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟