افتتاح مرکز نوآوری رسانه‌ها

به گزارش رکنا ، طی برگزاری مراسمی در مرکز نوآوری شریف، مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر (AVMIC) با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و عبدالعلی علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما افتتاح شد.

گشایش مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر اقدامی است که از سوی مرکز نوآوری سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر برای ایجاد تنظیم‌گری موثر در فضای مجازی کشور راه‌اندازی شد.

این مرکز تلاش دارد ارتباطی دو سویه با دانش‌بنیان‌ها برقرار کند و ظرفیت‌های بالقوه مراکز علمی برای حضور فعال در صنعت رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را بالفعل کند.

در حال حاضر در این ۶ استارتاپ فعال در زمینه رسانه‌های صوتی و تصویری مستقر شده‌اند.

مرکز فناوری‌های مالکیت فکری یکی دیگر از زیرساخت‌های مرکز نوآوری صوت و تصویر مرکز فناوری‌های مالکیت فکری است.

حلقه مفقوده شکل‌گیری یک زنجیره قدرتمند در تولید محتوای داخلی حقوق مالکیت فکری است و با توجه به سرعت تحولات حوزه فناوری اطلاعات مواجهه با این فناوری‌های این حوزه توسعه یافته است؛ از این رو این مرکز با هدف حفظ حقوق مالکیت فکری بنیان‌گذاری شده است.

اهداف مرکز  نوآوری رسانه‌ها

از اهداف این مرکز شامل مواردی چون ثبت محتوا و قابلیت استناد زمانی یا فناوری بلاکچین، تشخیص محتوای دارای حقوق مالکیت فکری با استفاده از هوش مصنوعی و تشخیص اصالت اثر با تاکید توسعه تبلیغات می‌شود.

این مراسم در حالی برگزار شد که طبق اعلام حراست سازمان صدا و سیما تنها خبرنگاران این سازمان دعوت بودند و از ورود خبرنگاران مکتوب که از سوی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری دعوت شده بودند، ممانعت شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟