آیا رنو با مگان خداحافظی می کند؟

به گزارش رکنا، رنو قصد دارد دو میلیارد یورو (حدود دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار) در هزینه‌هایش صرفه‌جویی کند و برای این کار خود را برای کاهش تعداد مدل‌هایش آماده می‌کند.

از قول منابعی در داخل کارخانه گزارش داده که دو مینی‌ون سنیک و اسپاس و سدان تالیسمان از جمله مدل‌هایی هستند که توقف تولید آنها در حال بررسی است.

هر دو مینی‌ون کارخانه فرانسوی، زمانی از پرفروش‌ترین‌ مدل‌های رنو بودند، اما با محبوبیت ماشین‌های شاسی‌بلند در بازار، فروش آنها کم شده است.

به جای این دو مدل، نسل جدید شاسی‌بلند قاجار با دو نمونه پنج و هفت نفره به بازار عرضه خواهد شد.

مگان؛ از محصولات مهم رنو

هفته‌نامه اتواکسپرس هم خبر داده که در پی تحول در رنو معلوم نیست این کارخانه تولید مدل مگان را ادامه دهد. مگان از سال ۱۹۹۵ تاکنون یکی از محصولات مهم رنو است، اما فروش این مدل در اروپا از سال ۲۰۱۰ روندی کاهشی داشته و در ده سال گذشته نصف شده است.

لورن وان دن آکر، مدیر طراحی رنو به اتواکسپرس گفته که کارخانه توجیه اقتصادی سرمایه‌گذاری در مگان را بررسی می‌کند. او می‌گوید با اضافه شدن مدل‌های الکتریکی به محصولات رنو بعضی از مدل‌ها باید حذف شوند و مگان در بازاری فروخته می‌شود که به شدت تحت فشار است.

گروه خودروسازی رنو به همراه زیرمجموعه‌هایش داچیا، رنو-سامسونگ، لادا و آلپین بین ۴۵ تا ۵۰ مدل مختلف تولید می‌کند.

رقیب فرانسوی رنو، گروه پی‌اس‌ای، شش سال پیش در اقدامی مشابه تعداد مدل‌هایش را در سه زیرمجموعه خود پژو، سیتروئن و دی‌اس از ۴۵ مدل به ۲۶ مدل کاهش داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟