موزه انزو فراری

به گزارش رکنا، البته این را هم باید گفت که نزدیک به 4 دهه توسعه و پیشرفت در صنعت ورزشهای موتوری در یکجا جمع آوری شده . به نحوی که خودروهای رانندگانی مشهور که در میان آنها نام های آیرتون سنا و خوان مانوئل فانجیو می درخشند به چشم می خورد .

در این موزه نه تنها 20 خودروی مسابقه ای جمع آوری گردیده است ، بلکه نزدیک به 50 کلاه مختلف از رانندگان فرمول 1 در سالهای مختلف ، اشیاء بجای مانده از برخی رانندگان ، لباسهای مورد استفاده شده توسط رانندگان ، فرمان هایی که برای برخی از این خودروها طراحی گردیده است ، اشیاء شخصی رانندگان مانند ساعت ، کفش و ... نیز همگی در این موزه قرار دارند .

موزه انزو فراری

البته این موزه بدون کمک موزه های دیگر که در این زمینه فعالیت می نمایند قادر به جمع آوری این اشیا نبوده است . البته این مهم به انجام رسیده است و همه این موارد برای بازدید در اختیار همگان در محیطی کاملا آرام ، زیبا و شکیل قرار گرفته است .

این موزه بسیار زیبا در نزدیکی منزلی واقع گردیده است که یکی از اسطوره های صنایع خودرو سازی در دنیا در آنجا متولد گردیده است و آن شخص کسی جز آقای انزو فراری نمی باشد .

باید به کسانی که این موزه را راه اندازی نموده اند خسته نباشید صمیمانه ای گفت زیرا پیدا نمودن خودروهای آیرتون سنا و بسیاری دیگر از این بزرگان کار آسانی مسلما نبوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟