به گزارش رکنا، حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به ۳ آتش سوزی در منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان روستای دشت برم، تنگ زرد و ارتفاعات روستای وارک (چشمه دهک کازرون) و ارتفاعات گرگنا، در این باره اظهار کرد: آتش سوزی پیش از ظهر دیروز در منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان روستای دشت برم تنگ زرد بر اثر کاه و کلش رخ داد.

او ادامه داد: این آتش سوزی موجب آسیب رسیدن به درختان بلوط شد، اما با حضور به موقع نیرو‌ها اطفاء حریق انجام شد.

مهار آتش در ساعت 2 بامداد

حمید ظهرابی افزود: ۲ مورد حریق دیگر در ارتفاعات روستای وارک (چشمه دهک) و ارتفاعات گرگنا رخ داد که با حضور به موقع نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست فارس، منابع طبیعی، نیروی انتظامی، اهالی و دهیاری روستا‌های بورنجان، پرک، کلانی، عبدویی، گرگنا و سازمان‌های مردم نهاد در ساعت ۲ بامداد مهار شد.

او همچنین با توجه به سهل انگاری برخی از افراد هنگام مراجعه به طبیعت از شهروندان درخواست کرد: از روشن کردن آتش در علفزار‌ها و بوته‌های خشک به ویژه در زمان وزش باد بپرهیزند.

او اظهار امیدواری کرد: همه شهروندان، به عنوان نقش یک محافظ طبیعت عمل کنند و اجازه ندهند برخی افراد با بی احتیاطی اراضی ملی را دچار خسارت کنند.

منطقه ارژن پریشان حد فاصل شهرستان‌های شیراز و کازرون و در جنوب غرب شیراز قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟