40 تن انواع مواد مخدر در سیستان و بلوچستان امحاء شد

به گزارش رکنا، علی زندی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ۴۰ تن مواد مخدر شامل ۲۲ تن حشیش، ۹۸ کیلو تریاک، ۲۵ کیلو هروئین به مناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر با حضور مسئولان استانی در سیستان و بلوچستان امحاء شد.

زندی گفت: تلاش بی وقفه نیرو‌های انتظامی، مرزبانی، امنیتی، سپاه و بسیج و همکاری خوب مردم مرزنشین استان منجر به افزایش قابل توجه کشفیات موادمخدر شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان افزود: مبارزه با موادمخدر و برخی معضلات و آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک دغدغه اصلی در جامعه مطرح است بطوری که رهبر معظم انقلاب در حوزه آسیب‌های اجتماعی ورود و پنج آسیب اولویت‌دار را اعلام کردند که یکی از مهمترین کلید واژه‌های این نوع آسیب‌ها، موضوع مبارزه با موادمخدر است.

او بیان کرد: سیستان و بلوچستان به سبب داشتن بیش از یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز خاکی با کشور‌های افغانستان و پاکستان و بیش از ۳۱۰ کیلومتر مرز آبی در دریای عمان همواره مورد طمع سودجویان و سوداگران مرگ برای حمل و نقل، نگهداری و بعضا ترانزیت موادمخدر است که با حضور مقتدرانه نیرو‌های مرزبانی، انتظامی و امنیتی هم اینک از امنیت مطلوبی برخوردار است.

تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان در مراسک امحاء

زندی ادامه داد: مردم ما بخوبی می‌دانند امروز مافیای موادمخدر نسل پویای جامعه را هدف قرار داده که باید با هوشیاری تمام با آنان مقابله کرد.

او با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر از حوزه یک دستگاه و ارگان خارج است، گفت: باید در بحث اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر تمامی ارگان‌ها از جمله سپاه و بسیج، سمن ها، امامان جمعه و جماعات، علما و روحانیون، رسانه‌ها و تمامی کسانی که صاحب تریبون هستند پای کار باشند تا فرهنگ سازی در این زمینه انجام شود.

در این مراسم از خانواده محترم شهدا و جانبازان تجلیل بعمل آمد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟