آتش سوزی در گون زار‌های شهرستان کوهرنگ

به گزارش رکنا، مرتضی زمانپور مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: با وقوع آتش‌سوزی در گون‌زار‌های بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ، حدود پنج هکتار از این مراتع خاکستر شد.

او افزود: این آتش سوزی غیرعمدی که عصر دیروز دوشنبه دوم خرداد ۹۹ رخ داد، پس از چهار ساعت با تلاش به موقع نیرو‌های محلی، بخشداری، نیرو‌های بسیج، منابع طبیعی و سایر دستگاه‌های شهرستان مهار و از گسترش آن به سایر مناطق جلوگیری گردید.

زمانپور اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۱۵ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی و هفت هکتار از باغات استان طعمه حریق شد، که در مقایسه با دیگر استان‌های زاگرس‌نشین وضعیت به نسبت مطلوبی است که نشان از همراهی مردم و مدیریت صحیح این موضوع دارد.

مهار آتش در ساعات ابتدایی بسیار مهم است

او ادامه داد: طی سه ماهه ابتدایی امسال شهرستان‌های اردل، لردگان، کیار، کوهرنگ و سامان با حادثه آتش‌سوزی مراتع و باغات روبرو بوده اند که هر چند این حوادث در سطح محدودی رخ داده، اما می‌طلبد تا هوشیاری بیشتری از سوی مردم، مسئولان و به ویژه گردشگران به کار گرفته شود تا شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.

زمانپور با اشاره به نقش مهم مهار آتش در ساعات ابتدایی آتش‌سوزی گفت: مهار آتش در ساعات ابتدایی بسیار مهم است چرا که اگر گسترش پیدا کند، مهار آن حتی با امکانات و تجهیزات پیشرفته و بالگرد نیز به سختی انجام می‌گیرد.

او با اشاره به فعال شدن ستاد پیشگیری، فرماندهی و پاسخ به بحران در تمامی شهرستان‌های استان افزود: با وجود محدودیت در امکانات و تجهیزات، اما تمام تلاش خود را برای آمادگی با هرگونه بحران در حوزه آتش‌سوزی به کار گرفته و در این مسیر مردم و جوامع محلی بهترین همراه و یاری رسان مسئولان هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟