کرونا در دماوند / ۱۶ نفر بستری شدند

به گزارش رکنا، مسعود مسلمی فر رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند ظهرامروز در چهاردهمین جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان دماوند اظهار کرد: کرونا در دماوند به صورت صعودی رو به افزایش است، هم اکنون ۱۶ بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستن و ۲ بیمار امروز مرخص شدند.

وی گفت: در حال حاضر کل کشور، بیماری کرونا را ضعیف فرض می کنند در صورتی که اگر به همین روش پیش بریم وارد پیک دوم این بیماری می‌شویم، شهرستان دماوند روی مرز وضعیت قرمز قرار دارد.

مسلمی فر بیان کرد: ویروس کرونا بسیار خطرناک است، بصورت علائم مشخص بروز نمی کند بلکه به تمام نقاط بدن حمله می‌کند، فقط می توان این ویروس را با رعایت پروتکل بهداشتی یعنی زدن ماسک، استفاده از دستکش و شست و شوی دائم دست ها کنترل کرد.

رئیس بیمارستان ادامه داد: در سطح شهرستان مراسماتی که ممنوع شده است از قبیل ختم و عروسی برگزار می‌شود و این امر باعث می‌شود در هر مراسم ۳۰ تا ۴۹ نفر درگیر با این بیماری شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کادر درمانی در این لباس‌های سخت مانند زندانیان هستند، من از تمام مردم خواهش می کنم نکات بهداشتی و پروتکل های وزارت بهداشت را رعایت کنند، از مسئولان می خواهم به صورت جدی با افرادی که رعایت نمی کنند برخورد شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟