طراح BMW از ظاهر متفاوت نسل جدید سری 4 دفاع کرد

به گزارش رکنا، نسل جدید مدل‌های بی ام‌ و و دیگر خودروسازان آلمانی، معمولا با تغییراتی اندک نسبت به قبل طراحی می‌شود. همین باعث شد تا رونمایی از چهره تازه بی ام و با واکنشی گسترده و انتقاد طرفداران این کارخانه روبرو شود.

جلوپنجره سری ۴ به جای فرم پهن و افقی همیشگی، به صورت عمودی بخش عمده‌ای از جلوی ماشین را شکل داده است.

بی ام و در چند سال گذشته فرم‌های مختلفی از این جلوپنجره را در مدل‌های نمایشی خود نشان داده بود و امیدوار بود که با این کار افکار عمومی را برای این تغییر آماده کند.

دفاع طراح BMW از ظاهر متفاوت نسل جدید سری4

اما پس از رونمایی از اولین مدلی که قرار است با جلوپنجره جدید به بازار عرضه شود، دوباره بی ام و با موج گسترده‌ای از واکنش‌ها و انتقادها روبرو شد.

دوماگوی دوکک مدیر طراحی بی ام و می‌گوید که این طرح از مدل‌های کلاسیک کارخانه در دهه سی و هفتاد میلادی الهام گرفته شده و نشان می‌دهد بی ام و علاوه بر مدرن‌ و پیشرو بودن به سابقه و گذشته خود هم اهمیت می‌دهد.

دوکک که پس از نزدیک به یک دهه کار در بی ام و، یک سال است هدایت بخش طراحی کارخانه را برعهده دارد، می‌گوید: "در طراحی زیبایی و زشتی مهم نیست. طرحی موفق است که متهورانه باشد و با دیگران اشتباه گرفته نشود. مدل‌های بی ام و همیشه شخصیتی قوی را نمایش داده‌اند و من می‌خواهم این شخصیت را به بی ام و برگردانم.

شرح: منتقدان به طرح جدید بی ام و طرح‌هایی از سری ۴ با جلوپنجره کوچکتر منتشر کرده‌اند که با استقبال زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

تغییرات بی ام و سری 4

دفاع طراح BMW از ظاهر متفاوت نسل جدید سری4

مدیر طراحی بی ام و معتقد است که این جلوپنجره با روند کنونی زیبایی‌شناسی در طراحی خودرو هماهنگ است و مشتری‌های سری ۴ حتی اگر خودشان متوجه نباشند چنین شخصیتی را از این ماشین می‌خواهند.

با این حال قرار نیست این جلوپنجره در همه مدل‌های بی ام و تکرار شود. دوماگوی دوکک می‌گوید بی ام ومشتریانی با سلیقه‌های متفاوت دارد که توقع متفاوتی از شخصیت ماشین‌ خود دارند و بی ام و با توجه به این سلیقه‌ها و محدودیت‌های فنی و قانونی، مدل‌های خود را طراحی می‌کند.

نسل جدید سری ۴ با قیمت پایه ۴۵ هزار دلار از پاییز امسال به بازار عرضه می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟