صدور فاکتور خودروهای فروش ویژه و افزایش تولید روزانه ایران‌ خودرو و سایپا

به گزارش رکنا، در جلسه دیروز کمیته خودرو و با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، دستگاه های نظارتی ، فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران‌خودرو از صدور 2000 فاکتور قطعی برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر خبر داد و گفت: تحویل این خودروها ظرف هفته‌های آینده آغاز خواهد شد.

براساس این گزارش، صدور فاکتور برای خودروهای سایپا نیز به زودی آغاز خواهد شد.

همچنین تحویل معوقات قراردادهای فروش خودروی سمند و 2008 به پایان رسیده و ظرف ده روز آینده، تمامی معوقات 6 محصول دیگر ایران‌خودرو نیز تحویل مشتریان خواهد شد.

بر اساس اعلام سایپا تعهدات معوق خودروی پراید نیز به زودی به صفر خواهد رسید. در عین حال بنا به اعلام ایران‌خودرو 14 هزار دستگاه خودرو نیز تجاری سازی شده و این امیدواری وجود دارد که هر چه زودتر به دست مصرف‌کنندگان برسد.

در این میان تولید ایران‌خودرو و سایپا نیز به دو هزار دستگاه در روز رسیده که با توجه به افزایش سطح تولید و عرضه خودرو، مقرر شد اطلاع رسانی لازم در این خصوص از سوی شرکت های خودروساز انجام پذیرد.

کمیته خودرو از معاونت دادستانی کل و سایر دستگاه های نظارتی درخواست کرد تا در مورد خودروهای تولید مشترک با خودروسازان خارجی که روند تولید آنها بعد از تحریم‌ها و خروج خودروسازان از ایران متوقف شده با توجه به ارایه طرح های متعدد جایگزین و تبدیل از سوی خودروسازان، تصمیم‌گیری مقتضی معمول کرده تا بتوان نسبت به تعیین‌تکلیف خریداران این خودروها از سوی دو خودروساز اقدام کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟