قرنطینه سراسری در ترکیه در آستانه عید فطر

به گزارش رکنا ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی، قرنطینه چهار روزه عید فطر را که برای مقابله با کرونا در دستور کار قرار گرفته است در تمامی 81 استان ترکیه لازم الاجرا اعلام کرد.

در پی اتخاذ تصمیمات هئیت دولت ترکیه مبنی بر اعمال قرنطینه چهار روزه در ایام تعطیلات عید فطر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهارات جدیدی، قرنطینه چهار روزه عید فطر را که برای مقابله با کرونا در دستور کار قرار گرفته است در تمامی 81 استان ترکیه لازم الاجرا اعلام کرد.

محدودیت های عبور و مرور

اردوغان در اظهارات خود تصریح کرد: «از روز عید فطر تا آخر تعطیلات، یعنی در تاریخ های 23 – 24 – 25 – 26 می 2020 در تمامی 81 استان ترکیه قرنطینه و محدودیت های عبور و مرور اعمال خواهد شد. انشاالله بعد از عید فطر دیگر نیازی به اعمال چنین محدودیت هایی نخواهد بود. همچنین محدودیت های سفرهای استانی به 15 کلانشهر ترکیه به مدت 15 روز دیگر نیز تمدید شده است. ملاقات های زندان ها را نیز که مدتی است متوقف کرده بودیم از ماه ژوئن به صورت محدود و با اتخاذ تدابیر لازم آغاز خواهیم کرد. مرخصی 60 هزار زندانی نیز که تا آخر می صادر شده بود به مدت دو ماه دیگر تمدید شده است. از تاریخ 29 می روز جمعه نیز مساجد خود را همزمان با اقامه نماز جمعه و با رعایت تدابیر ویژه بر روی عبادت کنندگان باز خواهیم کرد. سال جدید تحصیلی نیز بر اساس توافقات وزارت آموزش ملی و تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟