بازگشت خدمات درمانی در بیمارستان مشهد به روال قبل

به گزارش رکنا ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان قائم (عج) مشهد خارج شدن بیمارستان قائم (عج) مشهد از پوشش بیماران کرونایییکی از بیمارستان‌های درمان اختصاصی کرونا در مشهد است که به تدریج از حالت ارجاع این دسته از بیماران خارج خواهد شد و به طور کامل به بیماران غیر کرونایی اختصاص خواهد یافت.

دکتر شاپور بدیعی افزود: همزمان با شیوع کرونا نیاز به تخت‌های بستری و مراقبت‌های ویژه برای ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ وجود داشت و از بخش خصوصی و مراکز خیریه برای درمان بیماران غیر کرونایی بستری در این بیمارستان کمک گرفته شد.

درمان اختصاصی بیماران مبتلا به سکته مغزی

وی با اشاره به از سرگیری درمان بیماران مبتلا به سکته مغزی در بیمارستان قائم (عج) مشهد ادامه داد: در قالب کد ۷۲۴ وزارت بهداشت، درمان بیماران مبتلا به سکته مغزی در برخی بیمارستان‌های کشور به طور اختصاصی و بدون فوت وقت انجام می‌گیرد، که بیمارستان قائم (عج) یکی از این مراکز تعیین شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در دوران شیوع کرونا با همکاری و حمایت‌های بیمارستان رضوی تمامی بیماران مبتلا به سکته مغزی با کد ۷۲۴ برای ادامه روند درمان و دریافت خدمات به این مرکز انتقال یافتند.

وی افزود: با توجه به کاهش میزان بستری بیماران کرونایی هم اکنون خدمات دهی به بیماران مبتلا به سکته مغزی در بیمارستان قائم (عج) مشهد ازسر گرفته شده است.

اختصاص 3 بیمارستان مشهد به بیماران کرونا

در دوران شیوع کرونا سه بیمارستان قائم (عج)، امام رضا (ع) و شریعتی در مشهد به طور ویژه به درمان بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافتند.

بیمارستان قائم (عج) مشهد یکی از ۲ بیمارستان بزرگ آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و به عنوان مجهزترین مرکز مغز و اعصاب در شمال شرق کشور به شمار می‌رود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟