ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در آرامستان زنجان

به گزارش رکنا ، شهردار زنجان با انتقاد از برگزاری مراسمات تجمعی شهروندان در آرامستان جدید گفت: برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، برگزاری مراسم عزاداری در آرامستان ممنوع می‌شود.

حبیب‌الله ملایی یگانه اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسمات تجمعی عزاداری در شهر، برخی از صاحبان اموات اقدام به برگزاری مراسم در آرامستان می‌کنند که از لحاظ بهداشتی درست نیست.

شهردار زنجان با تأکید بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی شهروندان بیان کرد: متاسفانه برخی از شهروندان با نادیده گرفتن شرایط کنونی اقدام به برگزاری مراسم عزاداری در آرامستان می‌کنند که ممکن است سلامت شهروندان را به خطر بیندازد.

توزیع خوراکی در آرامستان

وی با اشاره به اینکه شهروندان علاوه بر برگزاری مراسمات عزاداری در آرامستان نسبت به توزیع خوراکی نیز اقدام کرده‌اند، گفت: حضور قاری قرآن، مداح و ... قطعا سلامتی شهروندان را به خطر می‌اندازد.

یگانه با اشاره به هشدارهای مسؤولین ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، تأکید کرد: درحال حاضر همه ما ملزم به رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی به ویژه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند هستیم از این رو برگزاری هرگونه مراسم با دعوت عمومی از مردم و توزیع مواد غذایی و ...در محل ممنوع است.

شهردار زنجان تصریح کرد: قطعا برای حفظ سلامت شهروندان در روزهای آتی از برگزاری چنین مراسم‌هایی به جد جلوگیری خواهد شد تا به محض مساعد شدن شرایط و اعلام بازگشایی مساجد از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا خانواده‌های متوفیان اجازه برگزاری مراسم در مساجد را طبق روال گذشته پیدا کنند.

اتوبوس ویژه برای آرامستان

وی از راه‌اندازی اتوبوس ویژه برای آرامستان طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه خبر داد و گفت: به دنبال ایجاد تسهیلات بیشتری برای حضور راحت مردم در محل آرامستان جدید شهرداری هستیم.

یگانه اضافه کرد: در صورت امکان با احداث دوربرگردان استاندارد و ایمن در فاصله نزدیکتری نسبت به آرامستان شهرداری با هماهنگی دستگاه‌های متولی، موضوع زمان و مسیر دسترسی به این مکان تسهیل می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟