کلاهبردار اینستاگرامی در کردستان به دام افتاد

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی و دستگیری فردی که با جعل هویت یک فرد اقدام به راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی کرده و از مخاطبان شاکی با ارسال " پیامک درخواست واریز پول به عنوان قرض " کلاهبرداری می کرد ، خبر داد .

به گزارش رکنا، سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان اظهار داشت: فردی به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد یک حساب کاربری جعلی با نام و تصاویر خصوصی وی در اینستاگرام ساخته‌شده و اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان می‌کند.

وی افزود: با بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام‌شده مشخص شد که متهم با ارسال پیام به مخاطبان شاکی مبالغی را به‌عنوان قرض درخواست می‌کرده است که چندین نفر از دوستان و آشنایان شاکی نیز این پیام را دریافت و اقدام به واریز وجه کرده‌اند.

این مقام انتظامی در ادامه عنوان کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و انجام اقدامات اطلاعاتی عامل اصلی در فضای مجازی شناسایی و با محرز شدن هویت وی پس از تشریفات قضایی متهم دریکی از مناطق حاشیه‌نشین استان دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی در ادامه تصریح کرد: کاربران توجه داشته باشند چنانچه مخاطبان شما از طریق پیامک از شما درخواست وجه کردند، حتماً قبل از واریز وجه با آن‌ها تماس حاصل کنید وحتما توجه داشته باشید که مبلغ موردنظر برای کارت مخاطب شما واریز گردد چون کلاهبرداران به بهانه مقدور نبودن تماس تلفنی و پیام‌های اغوا‌کننده اعتماد مخاطبان را جلب کرده و به هدف شوم خود دست پیدا می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان توصیه کرد: به‌طورمعمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته‌شده اقدام به فریب قربانیان خودکرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟