مراقب سودجویان حوزه رمز ارزها باشید/ پلیس هشدار داد

به گزارش رکنا، سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی دراین‌باره بیان داشت: نیروی انتظامی در برخورد با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در کشور جدی بوده و با همکاری مردم نسبت به شناسایی و انهدام تعدادی زیادی از مزارع مربوطه اقدام کرده است و تاکنون متهمان بسیاری در این زمینه دستگیرشده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به ناامن بودن خریدوفروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها، اظهار داشت: محیط دادوستد ارزهای دیجیتال جولانگاه کلاهبرداران حرفه‌ای می باشد و تعداد زیادی از هم‌وطنان به دلیل نداشتن علم و دانش کافی در این حوزه، با گرفتاری در دام مجرمان حرفه‌ای، سرمایه‌های خود را ازدست‌داده‌اند.

سرهنگ آنقی از هموطنان خواست: قبل از خریدوفروش رمز ارز باید مجوز صرافی موردنظر را بررسی کنند و برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری در این زمینه، همواره به صرافی‌های مجاز مراجعه نمایند و از کیف پول معتبر و امن استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی تصریح کرد: ازآنجایی‌که ارزهای دیجیتال فاقد هرگونه پشتوانه دولتی و بانکی است، بی‌تردید سرمایه‌گذاری در این خصوص با مخاطراتی همچون بلوکه شدن دارایی‌ها و انواع کلاهبرداری همراه است.

این مقام مسئول یادآور شد: مبدأ فعالیت رمز ارزها در فضای حقیقی و قلمرو حاکمیت و قضائی جمهوری اسلامی ایران نیست و از طرفی نیز فعالیت این عرصه در بستر فضای مجازی و اینترنت می باشد لذا محوریت ابزار مبادله (پول) در اختیار حاکمان کمپانی‌های فراملی این فناوری قرار می‌گیرد و از این رو پیگیری‌های انتظامی و قضائی کربوطه را با مشکل مواجه می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی درباره اخبار مربوط به دستگیری مدیران مختلف صرافی " کریپتولند" به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور افزود: متهم اصلی این پرونده و دیگر اعضای این باند سازمان‌یافته به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور دستگیرشده‌اند و مالباختگان این صرافی، می‌توانند مدارک معتبر خود را در خصوص میزان سرمایه ازدست‌رفته، به سایت گرداب به آدرس gerdab.ir/fa/forms/5 ارسال کنند.

وی از هم‌وطنان خواست: در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها و بورس ارزهای خارجی با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس https:‎//www.cyberpolice.ir و شماره تماس 096380 از خدمات مشاوره‌ای و راهنمایی‌های کارشناسان پلیس فتا بهره‌مند شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟