کلاهبرداری با هک حساب در اینستاگرام / پلیس تهران برملا کرد

به گزارش رکنا، چند روز قبل مردی سراسیمه و هراسان با مراجعه به پلیس فتای شهرستان فردیس با طرح شکایتی مدعی شد؛ حساب کاربری‌اش در اینستاگرام هک شده و هکر به اسم او کلاهبرداری کرده‌است.

این مرد در شکایت خود گفت: فرد ناشناسی حساب کاربری‌‌ام را هک کرده و با آن به دوستان و آشنایانم پیام داده و ادعا کرده بود من دچار مشکل شده‌ام و نیاز به پول دارم. او برای این‌که آنها با من تماس نگیرند، طوری وانمود کرد که در محلی هستم که نمی‌توانم به تلفنم پاسخ بدهم. هکر با اعلام شماره کارت از چند نفر از آشنایانم 20 میلیون تومان گرفته بود.

پس از این شکایت ماموران پلیس فتا با بررسی حساب کاربری شاکی متوجه صحت ادعایش شده و تحقیقات برای دستگیری متهمان را آغاز کردند. با بررسی شماره کارت اعلامی از سوی متهمان، مشخص شد پول‌ها را در چند حساب جا‌به‌جا کرده‌اند تا ردی از خود باقی نگذارند.

سرهنگ کامران ملکی، رئیس پلیس شهرستان فردیس در این باره گفت: با ردیابی کارت‌های بانکی مشخص شد، کارت‌ها متعلق به افراد کارتن‌خواب است و اعضای این باند با قیمت ناچیزی کارت‌های بانکی را خریده‌اند. سرانجام ماموران به حسابی رسیدند که پول‌ها بعد از چند بار جا‌به‌جا شدن به آن واریز شده و با آن طلا و ابزار خرید شده بود.

وی افزود: صاحب این حساب در استان تهران شناسایی شد و در تحقیقات اعتراف کرد کارتش را به یک کلاهبردار حرفه‌ای فروخته است. سرانجام دو عضو اصلی این باند شناسایی شدند که در تحقیق از آنها مشخص شد، حساب کاربری را هک کرده و با کمک چهار عضو دیگر باند این کلاهبرداری را انجام داده‌اند که سه مرد و یک زن شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته فرمانده انتظامی فردیس، احتمال کلاهبرداری‌های مشابه از سوی شش عضو این باند وجود دارد و تحقیقات در این باره در پلیس فتا ادامه دارد. افرادی که به این شیوه در فردیس مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند می‌تواند به پلیس فتا مراجعه کنند.

ملکی در پایان به شهروندان توصیه کرد؛ با دریافت پیام دریافت پول یا کمک از سوی دوستان و آشنایان در شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی اعتماد نکنید و از هویت او مطمئن شوید بعد اقدام به واریز پول کنید. این کلاهبرداران برای این‌که طعمه‌شان متوجه نشوند، شرایط را طوری نشان می‌دهند که در موقعیتی گرفتار شده‌اند و نمی‌توانند به تلفن پاسخ بدهند. همچنین شماره حساب افراد دیگر را می‌دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟