آتش سوزی در مراتع مشگین شهر + جزئیات

به گزارش رکنا، موسی عباس پی اظهار کرد: آتش سوزی مراتع نزدیک یک مجتمع گاوداری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشگین شهر اطلاع داده شد.

وی افزود: بلافاصله چهار آتش نشان با دو دستگاه خودرو اطفای حریق به محل حادثه در محدوده نگین بتن مشگین شهر، مجاورت مجتمع گاوداری اعزام شدند و حدود ۳۰۰ مترمربع آتش سوزی مراتع نزدیک گاوداری را پس از دو ساعت تلاش مهار کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشگین شهر، علت آتش سوزی را بی احتیاطی یک شهروند در آتش زدن پسماند و افزایش حریق به دلیل وجود فضولات حیوانی، علوفه گاوداری و وزش باد شدید عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی این سازمان، آتش سوزی در فاصله یک متری مجتمع گاوداری مهار و از فاجعه و خسارتی سنگین جلوگیری شد.

عباس پی به شهروندان به ویژه حاشیه نشینان شهر مشگین شهر توصیه کرد: در هنگام وزش باد گرم، با پرهیز از انداختن ته سیگار روشن در سطح جنگل‌ها، مراتع و حاشیه جاده‌ها، برای پاک سازی محوطه اطراف منازل و زمین‌های کشاورزی خود از سوزاندن علفزارها و ضایعات خودداری کنند.

به گزارش ایمنا، مشگین‌شهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال غربی استان اردبیل قرار دارد. و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهر در حال حاضر با ۲۳ نیروی آتش‌نشان و شش دستگاه خودرو سنگین و یک دستگاه خودرو پیشرو در دو ایستگاه فعالیت می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟