مرگ تلخ پدر و پسر زنجانی در آغوش یکدیگر

به گزارش رکنا، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: در پی گازگرفتگی ناشی از نشت گاز دی اکسید کربن، یک نوجوان 13 ساله و یک مرد 40 ساله جان خود را از دست دادند.

قاتل خاموش جان پدر و پسر را گرفت

اصغر جعفری روحی امروز  اظهار کرد: در پی مسمومیت دو آقای ۱۳ و ۴۰ ساله با مونواکسید کربن در منزل در شهر سهرورد، امدادگران اورژانس به محل اعزام شدند، اما متاسفانه در زمان رسیدن اورژانس هیچگونه علائم حیاتی نداشتند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: نیروهای اورژانس پس از انجام اقدامت پیش بیمارستانی و انجام احیای قلبی و ریوی به درمانگاه کرسف انتقال پیدا کردند و فوت هر دو توسط پزشک تایید شد.

وی با بیان اینکه حادثه امروز ساعت ۱۱ و ۳۹ دقیقه رخ داده بود، گفت: نیروهای اورژانس در قالب دو کد شماره یک و ۲ خدابنده به محل حادثه اعزام شدند.

جعفری ضمن تأکید بر رعایت نکات ایمنی تصریح کرد: مسمومیت با مونوکسیدکربن به دلیل تنفس گاز خطرناک ایجاد می‌شود و این مسمومیت به وسیله انواع وسایل گاز سوز اعم از بخاری، آبگرمکن، اجاق گاز پیک‌نیک و حتی ذغال ایجاد می‌شود.

گفتنی است، سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند، از جمله علائم مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن است.

بررسی مسیر دودکش، استفاده از دودکش به شکل H، سرد بودن لوله بخاری و شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح بخاری بوده و پرهیز از ایجاد پیچ‌وخم‌های زیاد در نصب دودکش، از جمله راه‌های پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟