وضعیت راه ها و جاده های هشرود نامطلوب است!

امین امینیان وضعیت راه ها وجاده های  روستایی هشترود را نامطلوب خواند وخواستار توجه ازطرف اداره کل راه و حمل ونقل جاده ای شد.

به گزارش رکنا وی گفت:وضعیت راه های اصلی شهرستان  هم چندان خوب با کیفیت نیست و به علت تردد ماشین آلات سنگین اکثرا  تخریب شده ونیاز به آسفالت جدید دارند. به عنوان مثال جاده هشترود -مراغه که نیاز به یک آسفالت جدید دارد.

امین امینیان ادامه داد: شهرستان هشترود با قدمتی که دارد متاسفانه در توزیع  اعتبارات به صورت توازن وعادلانه به این شهر چندان توجه نمی شود .

این مقام مسئول خواستار توجه ونظر مساعد در توزیع اعتبارات از طرف بعضی از ادارات کل شدوگفت:

 در استان آذر بایجانشرقی در زمان توزیع اعتبارات  شهرستان هشترود در اولویت قرار گیرد.وحتما مسئولین به شهرهایی چون هشترود،نظر کهریزی، محبت ویژه داشته باشند.

فرماندار هشترود تاکید کرد:پیما نکارانی که در جهت آسفالت ریزی جاده های مواصلاتی هشترود  در حال فعالیت هستند با جدیت در حال تلاش هستند تا مشکلات این مسیرها در اسرع وقت مرتفع گردد. وی از علیزاده خواست  اگر مساعدتی از طرف اداره کل راه وحمل ونقل جاده ای در مورد کمک به این پیمانکاران بشود این عزیزان نیزمی تواننددر مسیر آبادی وامنیت جاده های مواصلاتی اصلی وفرعی این شهرستان گامهای مثبت وخوبی بردارند.

نماینده عالی دولت در  هشترود در زمینه  آسفالت جاده  مراغه -هشترود نیز درخواست کرد:با توجه به حادثه خیز بودن این مسیر آسفالت این جاده اگر در دستور کار اداره کل قرار گیردچون  آسفالت این جاده چندان مطلوب نیست و در بعضی از جا ها تخریب واز بین رفته است واین مسئله   موجب به وجود آمدن تصادفات در این جاده می گردد  اگر به آسفالت این جاده توجه گردد شاهد کاهش آمار تصادف در این مسیر که یکی از پر ترددترین مسیرهاست خواهیم بود.

امینیان در مورد پلهای نیمه کاره بعضی از روستاها نیز  که در اثر سیل چندین سال قبل تخریب شده است اشاره کرد و از مدیر کل اداره راه وحمل ونقل جاده ای خواست که در جهت تکمیل این پلها مساعدت لازم را هم بکنند تا مسئولان ذیربط بتوانند در اسرع وقت  این پلها را تعمیر کرده تا  مشکلات تردد اهالی روستاهایی که نیاز به پل دارند وخصوصا در فصل پاییز وزمستان در تردد دچار مشکل می گردند شد.

امینیان در مورد جاده هشترود به سه راهی میانه -علی آباد نیز گفت:این مسیر حدودا سه کیلومتر نیاز به بستر سازی وتسطیح ومرمت دارد که اگر این مشکل برطرف شود اهالی در تردد به شهرستان میانه از این مسیر هم در زمان خود صرفه جویی می کنند چون این مسیر به میانه نزدیک تر است و‌ امن تر چون وسایط نقلیه کمتری در این مسیر در تردد می کنند.

امینیان متذکر شد این مسیر از مسیر هشترود به قره چمن -میانه هم کوتاه تر وهم امنیتش بیشتر است فقط لازمه اش کمی رسیدگی به وضعیت آسفالت این جاده  می باشد.که اداره کل راه وحمل ونقل جاده ای استان باید به این مسیر نظر وعنایت ویژه ای داشته باشند.

مدیر کل اداره راه وحمل ونقل جاده ای استان آذربایجانشرقی نیز در این جلسه گفت: سعی این اداره کل این است که در جهت کاهش تصادفات هر چه از دستش  برمی آید انجام دهد.

اروجعلی علیزاده مدیر کل اداره راه وحمل ونقل جاده ای استان از آمادگی اداره کل جهت برطرف کردن مشکلات راههای مواصلاتی هشترود خبر داد

وی ادامه داد: سعی ما این است که هر کجا که نیاز به تعمیر ومرمت دارد در اولویت قرار دهیم ودر شهرستان هشترود نیز  برحسب اولویت، کار مرمت وآسفالت ریزی این راهها را انجام می دهیم

علیزاده ادامه داد: عقب ماندگی در هشترود در جاده ها کاملا مشهود است  هست وباید طبق وظایفی که ما ومسئولین واعضای کمیته برنامه ریزی دارند  دست در دست هم بدهیم تا در جهت کاستن مشکلات راههای ارتباطی این شهرستان  گامهای خوبی  برداریم.

علیزاده متذکر شد: با توجه به سردسیر بودن منطقه هشترود در بازده زمانی که اوضاع جوی اجازه می دهد پیمانکاران شروع به آسفالت ریزی وتعمیر ومرمت راههای مواصلاتی اولویت دار بکنند واداره کل نیزقول مساعدت می دهد که  در کنار این عزیزان  باشد وهر کمکی  که امکان داشته باشد به پیمانکاران بکند  تا این عزیزان نیز با دست باز در جهت حل مشکلات جاده های مواصلاتی اصلی وفرعی این شهرستان تا فرا رسیدن فصل زمستان ، بخش اعظم این مشکلات را  حل وفصل نمایند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟