10 باند سازمان یافته قاچاق کالا در استان همدان منهدم شد

به گزارش رکنا، سرهنگ مجتبی محمدی رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان همدان با بیان اینکه ۱۰ باند سازمان یافته قاچاق کالا در استان همدان منهدم شد افزود: درهمین ارتباط ۲۳۵ خودرو(موسوم به شوتی) طی سال گذشته در استان همدان توقیف شده که ارزش محموله‌های قاچاق کشف شده از این خودروها ۷۰ میلیارد تومان بوده است.

او با اشاره به اینکه طی سال گذشته در مجموع یک میلیون لیتر سوخت قاچاق طی سال گذشته در این استان کشف و ضبط شده است تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی از هفت ماه پیش و با هدف پیشگیری از بروز جرائم سازمان یافته اقتصادی، به صورت مستقل تشکیل شده است.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان همدان اظهار داشت: مبارزه جدی و مستمر با وارد کنندگان کالای قاچاق از جمله کالای گمرکی، کالای ممنوعه و اخلالگران عرصه تولید و نظام اقتصادی و همچنین مقابله جدی با جرایم سازمان یافته، زمین خواری و فرار مالیاتی از جمله ماموریت های اصلی پلیس امنیت اقتصادی است.

سرهنگ محمدی گفت: سال گذشته ۲۹۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در این استان کشف شد که در مقایسه با سال ۹۸ میزان کشف کالای قاچاق در استان ۲۹ درصد افزایش یافته است.

او با اشاره به افزایش کشفیات ۱۲ قلم کالای قاچاق در سال گذشته، افزود: در این مدت ۲۵۵ پرونده مهم قاچاق هر کدام به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان و سه هزار و ۸۶۴ پرونده‌ی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان با محوریت پلیس امنیت اقتصادی در استان همدان تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع شده است.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان همدان اضافه کرد: کشف محموله هفت میلیارد تومانی تجهیزات دریافت ماهواره و همچنین کشف محموله بزرگ سیگار قاچاق هم از دیگر برنامه های این پلیس برای مبارزه با اخلال گران اقتصادی است.

سرهنگ محمدی افزود: ۱۲ طرح سراسری مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی، ۱۵ طرح مبارزه با عرضه کنندگان کالای دخانی و ۱۱ طرح مبارزه با کالای اساسی از ابتدای امسال در استان همدان اجرا شده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟