تمدید زمان بیمه نخیلات در خوزستان

به گزارش رکنا، مدیرشعب بانک کشاورزی خوزستان گفت: آخرین فرصت برای بیمه نخیلات خوزستان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ بود که با پیگیری و رایزنی با مدیریت صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور، زمان بیمه نخیلات ۲ هفته تمدید شد.تمدید زمان بیمه نخیلات در خوزستان

جهانپور معماریان گفت: علاوه بر بیمه نخیلات، صدور بیمه نامه عمومی و تک‌خطر و آتش سوزی غیرعمدی نیز به قوت خود باقی است و باغداران می‌توانند نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی، برای آتش سوزی هر اصله نخل ۴۲۰هزار و ۲۲۸ ریال پرداخت می‌کند.

مدیرشعب بانک کشاورزی خوزستان با اشاره به بروز موارد متعدد آتش سوزی در نخیلات خوزستان به ویژه آتش سوزی اخیر در نخیلات اطراف اهواز که منجر به از بین رفتن بیش از ۱۰۰ نخل بارور شد از نخلداران خوزستانی خواست نسبت به بیمه آتش سوزی که برای هر نخل سه هزار ریال درنظر گرفته شده است اقدام کنند.

وی گفت: تاکنون ۱۸هزار و ۸۸۰هکتار از نخیلات خوزستان در برابر حوادث همچون ترشیدگی خرما، خشکیدگی وآتش سوزی بیمه شدند که نسبت به سال زراعی گذشته یک هزار هکتار افزایش دارد.

معماریان با اشاره به وجود ۴۲هزار هکتار نخیلات بارور و غیربارور خوزستان افزود: میزان بیمه در مقایسه با کل نخیلات استان بسیار پایین است.

پارسال صندوق بیمه محصولات کشاورزی خوزستان، ۱۱۰ میلیارد ریال غرامت به نخلداران استان پرداخت کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟