آزادی یک زندانی پس از 25 سال توسط موکب‌های اربعینی / در خوزستان رخ داد

به گزارش رکنا، موکب‌های اربعین ی سال گذشته که به دلیل شیوع اربعین را نداشتند، در قالب کمک‌های مؤمنانه و کمک به درمان به یاری مردم شتافتند و اقداماتی برای مبارزه با کرونا اجرایی کردند.

امسال موکب‌های اربعینی هم در ادامه کمک‌های مؤمنانه بسته‌های معیشتی و غذای گرم توزیع کردند. خادمان یکی از موکب‌های اربعینی استان خوزستان در حین انجام کمک‌های مؤمنانه بین مردم، پای درد دل مادری نشستند تا بتوانند گره از کار او باز کنند.

پس از شنیدن مشکل یکی از مردم شهرستان اندیمشک، مسؤولان موکب شهدای مدافع حرم شهرستان متوجه می‌شوند که این بانوی اندیمشکی پسری دارد که ۲۵ سال در زندان است و قاضی پرونده نیز حکم قصاص صادر کرده است.

بر همین اساس، مسؤولان موکب پس از برگزاری جلسات و‌ نشست‌هایی موفق به ایجاد صلح و رضایت اولیای دم شدند و در نتیجه زندانی محکوم به قصاص با تلاش موکب شهدای مدافع حرم اندیمشک ما چندین بار به منزل خانواده خانواده شاکی رفتیم که در نهایت با همکاری موکب شهدای شهر آزادی و ستاد بازسازی عتبات و همچنین هیأت رزمندگان اسلام شهرستان اندیمشک، آن‌ها رضایت دادند و فرد محکوم به قصاص بعد از ۲۵ سال آزاد شد.

وی این اقدام را گامی برای ترویج فرهنگ‌ بخشش و انس بین مردم عنوان کرد و گفت: به لطف امام حسین(ع)، مردم به موکب‌های اربعینی توجه بسیاری دارند و همین جایگاه موکب‌ها در کشور توانسته مردم را با یکدیگر همراه سازد تا نه تنها در بحران‌ها بلکه در نگرانی و مشکلات نیز به کمک هم بیایند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟