تخریب 35 خانه در زلزله سنخواست + شب گذشته رخ داد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از مصدوم شدن ۳ و خسارت به ۳۵ واحد مسکونی بر اثر زلزله های شب گذشته در جاجرم خبر داد.

به گزارش رکنا، ابوالفضل محبان؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی  اظهار کرد: ساعت ۳:۳۴ امروز بامداد ۲۷ اردیبهشت زمین لرزه ۵.۵ ریشتری منطقه سنخواست در خراسان شمالی را لرزاند که تا ساعت ۷ صبح این زلزله ۱۰ پس لرزه داشته و بزرگترین آن با قدرت ۵.۴ ریشتر بوده است.

وی گفت: بر اساس اعلام اورژانس، در این زلزله تاکنون ۳ نفر بر اثر ترس دچار مصدومیت شده‌اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی افزود: ۳۵ شهر و روستا در سه شهرستان جاجرم، بجنورد و گرمه ارزیابی شدند و هفت روستا از توابع گرمه شامل روستاهای قزل الحصار بالا و پایین، برزنه، شورک، کرکی، چهارچوب و مشما خسارت های جزیی داشته‌اند.

وی تصریح کرد: بیشترین خسارت و آسیب دیدگی در ۳۵ واحد مسکونی در روستای شورک بوده است.

محبان افزود: ۱۱ تیم عملیاتی و یک فروند بالگرد امدادی برای ارزیابی به مناطق متاثر از زمین لرزه اعزام شده‌اند و علاوه بر آن اقلام امدادی هم به محل حادثه ارسال شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: ۳۵ خانوار در روستای شورک دچار آسیب شده اند که امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر هم اکنون در حال برپایی اسکان اضطراری هستند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟