دستگیری باند 6 نفره سرقت منزل و کشف 200 گرم طلاجات سرقتی در ایلام

به گزارش رکنا، سردار دلاور القاصی مهر فرمانده انتظامی استان ایلام اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت منازل آپارتمانی در سطح شهرستان ایلام، موضوع دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با انجام تحقیقات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه موفق به دست آوردن سرنخ‌ و شناسایی یک باند ۶ نفر سرقت غیر بومی شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام ادامه داد: کارآگاهان پلیس با ردزنی این سارقان محل اختفای آن‌ها را در یکی از استان‌های همجوار کشف کردند.

او تصریح کرد: ماموران پس از کسب حکم قضائی و در یک عملیات موفق و جامع، متهمان را در خارج از استان دستگیر و در بازرسی از محل اختفاء آنان مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه از جمله ۲۰۰ گرم طلاجات، ۶ دستگاه گوشی تلفن همراه، یک قبضه سلاح گرم که همه سرقتی بودند کشف کردند.

سردار القاصی مهر با اشاره به اینکه ۳ دستگاه خودروی سواری که متهمان با استفاده از آن‌ها اعمال مجرمانه خود را انجام میدادند توقیف شده اند، بیان داشت: در تحقیقات اولیه پلیسی، متهمان به چندین فقره سرقت از منازل آپارتمانی با شگرد توپی زنی و تخریب درب‌های ضد سرقت اعتراف کردند.

او با بیان اینکه از ابتدای سال ۴ درصد کاهش سرقت و ۲۱ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم خاطرنشان کرد: در راستای مطالبه به حق شهروندان، متهمان به همراه پرونده روانه دادسرا خواهند شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: با تلاش پلیس آگاهی استان ۲۱ نفر از محکومان فراری شناسایی و پس از هماهنگی لازم با مقام قضایی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شدند.

سردار القاصی مهر از شهروندان خواست: از نگهداری وجه نقدبا مبالغ زیاد و طلاجات در منزل خودداری کنند و در صورت مشاهده افراد مشکوک و ناشناس در محدوده زندگی خود، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟