کلاهبرداری به بهانه کار پاره وقت/ دردسر برای دختر هرمزگانی

 رئیس پلیس فتا استان از کشف یک فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری در فضای مجازی خبر داد و گفت: اشتغال به صورت مجازی از سوژه های داغ برای کلاهبرداری شده است.

به گزارش رکنا،  سرگرد احسان بهمنی اظهار کرد: خانمی با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد برای فعالیت مجازی مقداری وجه نقد واریز کردم اما شخص مربوطه دیگر پاسخگو نیست، بر همین اساس مراتب برای پیگیری در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

دختر جویای کار در هرمزگان به دام مرد پلید افتاد

این مقام انتظامی بیان کرد: مطابق مستندات اخذ شده، شاکیه با مراجعه به وب سایت دیوار و مشاهده آگهی استخدام پاره وقت ترجمه متون انگلیسی، به کانال تلگرام شرکت صوری هدایت می شود و ضمن پرکردن فرم ثبت نام و ارسال مدارک هویتی،مبلغی را پرداخت می کند،اما عاقبت متوجه می شود آگهی جعلی بوده و پشتیبانی کانال تلگرام دیگر پاسخگو نیست.

وی افزود: طی استعلامات و مسدودسازی کارت بانکی مقصد، مالک واقعی حساب مربوطه در استان دیگری شناسایی شد،بر اساس اظهارات متهم،وی اطلاعات اینترنت بانک خود را جهت استخدام و درآمدزایی در اختیار پشتیبان کانال استخدامی قرار داده است و از تراکنشهای غیرمجاز انجام شده اعلام بی خبری کرد.

سرگرد بهمنی ادامه داد: طی بررسی تراکنش های کارت بانکی مقصد مشخص شد متهم اصلی بیش از 15 میلیون تومان بابت هزینه ثبت نام از طریق این حساب بانکی درآمد نامشروع داشته است و متأسفانه به علت مبلغ پایین، افراد فریب خورده از پیگیری و شکایت منصرف شده‌اند لذا کارت بانکی مقصد بر اساس این شکایت مسدود و مبلغ شاکیه عودت شد، همچنین پرونده متشکله برای تحقیقات تکمیلی از طریق دادسرا به استان مربوطه ارجاع شد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در پایان عنوان کرد: افزایش استقبال شهروندان از مشاغل مجازی به سبک دورکاری، سوژه‌ای مناسب برای مجرمان سایبری برای کلاهبرداری شده است، بنابراین ضروری است شهروندان قبل از واریز وجه، نسبت به اعتبار و صحت آگهی های استخدام اطمینان حاصل کنند و همچنین اگر جرم سایبری اتفاق افتاد حتماً اقدام به شکایت کنند تا کارشناسان پلیس فتا از ادامه فعالیت این افراد کلاهبردار جلوگیری و آنها را تحویل مراجع قضایی دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟