هلال احمر به کمک مردم سیل زدگان آذربایجان غربی شتافت

به گزارش رکنا،امیر جعفر زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: ٣٢٢ بسته امدادی شامل چادر، پتو و موکت بین سیل زدگان ١۴ روستای این استان توزیع شد.

امیر جعفرزاده افزود: این اقلام امدادی و زیستی شامل هشت دستگاه چادر، ۲۵۰ تخته پتو، ۶۴ عدد موکت و دیگر اقلام زیستی و غذایی است که بین حادثه دیدگان متاثر از سیل و آبگرفتگی روزهای گذشته در استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: ۷۱ نجاتگر و پرسنل هلال احمر استان از شامگاه گذشته تاکنون به هموطنان محصور در سیل و آبگرفتگی ، خدمت‌رسانی کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: ۱۴ روستای شهرستان‌های چایپاره، چالدران، پلدشت، خوی و پیرانشهر از شب گذشته تحت تاثیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

جعفرزاده اظهار داشت: تیم های عملیاتی در ارزیابی این روستاهای متاثر از سیل ، ۷۰ باب منزل را مورد ارزیابی قرار دادند که ۵۱ منزل به علت آبگرفتگی توسط امدادگران تخلیه شد، همچنین در این عملیات پنج دستگاه آمبولانس و ۶ دستگاه خودروی کمک دار بکارگیری شده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات شبانه‌روزی امدادگران هلال‌احمر در شهر، روستا و مناطق سیل زده استان آذربایجان غربی ، اظهار کرد: ۱۹ تیم عملیاتی امدادی به استعداد ۷۱ نفر برای امدادرسانی به محصور شدگان در سیل و آبگرفتگی به کارگرفته شده و در حال امدادرسانی هستند.

بارندگی در آذربایجان‌غربی از روز گذشته آغاز شده و تا اواسط هفته آتی ادامه خواهد داشت. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟