بازداشت فروشنده انسولین های تقلبی در تهران / فریب بیماران در فضای مجازی

 فروشنده انسولین های تقلبی در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که در خصوص خرید و فروش انسولین های تقلبی در فضای مجازی فعالیت می کرد ، خبر داد و گفت : از متهم بیش از 200 عدد انسولین تقلبی کشف و ضبط شده است .

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت : فردی به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شد در فضای مجازی اقدام به خرید انسولین کرده و زمانی که جهت استفاده آن با پزشک مشورت نموده متوجه شده انسولین ها فاسد و تاریخ گذشته است.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی در ادامه اظهارات خود گفت باتوجه به نیاز مادرم به انسولین ،در فضای مجازی جستجو کردم و با شخصی ناشناس که خود را از وارد کنندگان این دارو معرفی کرد آشنا شدم و پس از صحبت های اولیه بنده مبلغ پنجاه میلیون ریال جهت خرید انسولین برای وی واریز کردم و پس از دریافت داروها با بررسی پزشک مشخص شد انسولین ها به هیچ عنوان قابل استفاده نمی باشد.

وی افزود:کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش های علمی و اقدامات فنی فرد مذکور را در فضای مجازی شناسایی و متوجه شدند مجرم با جعل هویت افراد مختلف در عرصه پزشکی در فضای مجازی اقدام به فروش داروهای فاسد و غیرقابل استفاده تحت عنوان انسولین به افرادی که نیازمند این دارو هستند می کند

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی،در نهایت مجرم در مخفیگاه خود در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و بیش از 200 قلم انسولین غیرقابل استفاده از محل اختفای وی کشف گردید.

مرد تهرانی با جان دیابتی ها بازی می کرد / فورش انسولین تقلبی

سرهنگ گودرزی اظهار داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار میکرد اما پس از روبه رو شدن با شاکی پرونده و ادله دیجیتال ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش داروهای فاسد اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند،بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می کنند و مدعی داشتن داروهای نادر هستند.

وی به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟