مرگ تلخ کودک 10 ساله همدانی هنگام بازی

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: سال گذشته ۱۲ نفر در این استان بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند.

ارتین کمالی افزود: از خانواده‌ها انتظار می‌رود برای پیشگیری از حادثه غرق شدگی نکات ایمنی را رعایت کنند و این نکات را به فرزندان خود نیز آموزش دهند.

مرگ دلخراش پسربچه 10 ساله در همدان

به گزارش رکنا، وی تصریح کرد: روز گذشته (جمعه ۱۰ اردیبهشت) پسر بچه ۱۰ ساله‌ای هنگام بازی کنار استخر باغ در روستای «سید شهاب» تویسرکان به داخل استخر افتاد و جان خود را از دست داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: غرق شدگی زمانی اتفاق می‌افتد که مجاری تنفسی به وسیله هر نوع مایعی مسدود شود یا مایعی به داخل ریه و حبابچه‌های آن راه پیدا کند همچنین قطع تنفس و کمبود اکسیژن اصلی‌ترین علت مرگ در اثر غرق‌شدگی است.

ارتین کمالی با بیان اینکه هنگام غرق شدگی فرد به علت کمبود اکسیژن دچار استرس و هراس می‌شود و به طور غیرطبیعی برای نجات جان خود تقلا می‌کند، افزود: نخستین و حیاتی‌ترین کار برای نجات یک فرد در حال غرق، خارج کردن هر چه سریع‌تر او از آب است.

وی تصریح کرد: در ادامه پس از این کار حتی اگر فرد به نظر شرایط عادی داشته باشد باید به اورژانس منتقل شود همچنین افزایش ضربان قلب و تنفس، اضطراب و کاهش هوشیاری از جمله علائمی است که اغلب پس از نجات فرد به وجود می‌آید که باید آن‌ها را کنترل کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟