کلاهبرداری میلیاردی در قزوین روانه زندان شد

به گزارش رکنا، سردار علی ابراهیمی فرمانده انتظامی استان گفت: در پی ارجاع تعدادی پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب استان قزوین به پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری در پوشش فروش موتورسیکلت ارزان قیمت، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

سردار ابراهیمی افزود: در تحقیقات مقدماتی از تعدادی شکات پرونده مشخص شد که مدتی قبل متهم با جلب اعتماد و دادن وعده‌های واهی مبنی بر داشتن نمایندگی از یک شرکت معتبر برای فروش موتورسیکلت با قیمت پایین و تحویل ۲ ماهه موتورسیکلت، پس از انعقاد قرار داد و ارائه حواله فروش از طرف شرکت متبوع اقدام به کلاهبرداری به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از مالباختگان کرده است.

فرمانده انتظامی استان اظهار داشت: مال باختگان پس از واریز مبلغ درخواستی به حساب وی و تنظیم قرارداد جهت خرید موتورسیکلت و پس از گذشت مدت زمان مقرر، هر روز با بهانه‌ای از قبیل مشکلات اداری و عدم صدور سند و در بعضی مواقع با بیان اینکه موتور سیکلت شما را با سود بالا فروخته و به زودی اصل پول شما با سود حاصله را برمی گردانم از سوی متهم مورد کلاهبرداری واقع شدند و متهم نیز پس از مدتی تلفن همراه خود را خاموش کرده بود و متواری شد.

سردار ابراهیمی گفت: ماموران بلافاصله وارد عمل شدند و با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده در نهایت مخفیگاه متهم را در شهر قزوین شناسایی و در یک عملیات منسجم و هماهنگ موفق به دستگیری نامبرده شدند.

او با بیان اینکه متهم در مواجه با ادله و شواهد موجود به ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۹ نفر در پوشش فروش موتورسیکلت اعتراف کرده است، خاطرنشان کرد:متهم همراه با پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آنجا با قرار وثیقه مناسب روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین در خصوص شیوه و شگرد متهم دستگیر شده گفت: این فرد با صدور حواله‌هایی با مهر جعلی یک شرکت موتور سازی و ارسال پیامک جعلی از طریق برنامه گوگل به شماره همراه شکات اعتماد آن‌ها را جلب و با تنظیم قراردادی دست نویس ممهور به مهر جعلی شرکت و با وعده تحویل موتور سیکلت‌ها به قیمت پایین، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟