نجات چوپان حادثه دیده در کوه پریشان قروه

به گزارش رکنا، پیام جلالی مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر کردستان اظهار کرد: ساعاتی پیش در پی اطلاع واصله از اهالی محل مبنی بر سقوط یک نفر از کوه و تماس با مرکز Eoc، عوامل امدادی پایگاه امداد و نجات گنجی قروه با خودرو نجات، آمبولانس و تجهیزات به محل اعزام شدند.

او افزود: مرد چوپان که به دلیل سقوط از بلندی درخت در کوه پریشان دچار حادثه شده بود با تلاش نیرو‌های امدادی، نجات یافت.

جلالی اظهار داشت: مصدوم که از ناحیه پشت و شانه چپ دچار آسیب شده بود، بعد از انجام اقدامات اولیه توسط نجاتگران با تجربه پایگاه، با آمبولانس هلال‌احمر به روستای نعمت آباد انتقال و جهت مداوا و انتقال به بیمارستان به نیرو‌های ۱۱۵ تحویل داده شد.

اوخاطرنشان کرد: انتظار داریم با توجه به شرایط منطقه و حوادث متعددی که برای کوهنوردان رخ می‌دهد شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند که شاهد چنین حوادثی نباشیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان افزود: با توجه به اطلاع به موقع توسط مردم و اقدامات لازم توسط نجاتگران هلال احمر حال عمومی مصدوم خوب بوده و جای نگرانی نیست.

او اظهار داشت: شهروندان در صورت وقوع حادثه با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس گرفته که در صورت نیاز عوامل امدادی در کمترین زمان به محل اعزام و اقدامات لازم را برای نجات مصدومان انجام دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟