سرکوب شعله‌های آتش با کمک آتش نشانان اهوازی/ ساختمان متروکه سوخت

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تعداد عملیات‌های مهار آتش سوزی و امداد و نجات طی دیروز را تشریح کرد.

به گزارش رکنا، ابراهیم قنبری رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به انجام ۱۲ عملیات مهار آتش سوزی و امداد و نجات طی دیروز گفت: با تماس تلفنی شهروندی با سامانه ۱۲۵ سازمان حریق ساختمان متروکه در منطقه کمپلو خیابان دژبان اطلاع رسانی شد.

او افزود: آتش نشانان سریعا در محل حاضر شدند و با تجهیزات خاموش کننده حریق ساختمان متروکه را مهار کردند و بک مغازه تجاری ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه در بلوار قدس منازل سازمانی شهید کیاسی دچار آتش سوزی شد و آتش نشانان با یک رشته لوله آبرسان حریق را مهار و دود ناشی از حریق را با فن فشار مثبت از داخل ساختمان تجاری تخلیه کردند.

قنبری با بیان اینکه حریق کنتور برق منزل مسکونی ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه در منازل ۲۵۴ دستگاه خیابان بعثت پنج توسط آتش نشانان اطفا شد، تصریح کرد: سه دستگاه خودرو آتش نشانی و پیشرو ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه در منطقه زیتون کارمندی خیابان عباسی بین زیتون و زمزم اعزام شد که آتش نشانان به محض رسیدن با حریق واحد مسکونی در طبقه پنجم مواجه شدند و با عکس العمل سریع آتش سوزی را مهار کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه داد: علت حریق توسط کارشناسان سازمان اتصال سیم کشی نور مخفی آرک گزارش و حریق کنتور برق منزل مسکونی ساعت ۱۶ و ۴۷ دقیقه در کوی رمضان خیابان رضوان هفت از سوی آتش نشانان مهار شد.

این مقام مسئول ادامه داد: نشت گاز شهری منجر به رخداد آتش سوزی منزل مسکونی ساعت ۱۷ و چهار دقیقه در کوی آغاجری بلوارگلبهار خیابان هشت محبوبه شد و آتش نشانان بدون اتلاف وقت در محل حاضر شدند و با ایمن سازی و قطع جریان بر ق و گاز ساختمان حریق را مهار و از پیشروی حریق جلوگیری کردند.

قنبری تصریح کرد: آتش نشانان حریق نیزار ساعت ۱۹ و ۹ دقیقه در کوی مهدیس تقاطع بنکداران به روش جداسازی و خنک سازی مهار کردند و دود غلیظی که مزاحم خودرو‌های عبوری شده بود را برطرف کردند. ضمن اینکه حریق منزل مسکونی ساعت ۱۹ و ۳۶ دقیقه در منطقه گلستان خیابان بهمن به علت نشت گاز پیک نیک و حریق پایه برق ساعت ۲۲ و چهار دقیقه در منطقه گلستان خیابان فرهنگ پنج با تلاش آتش نشانان اطفا شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: آتش نشانان در عملیات نجات، درختان قطع شده و افتاده در مسیر کیانپارس خیابان آبان غربی که مانع عبور خودرو‌ها شده بود را جابجا کردند.

ضمن اینکه آتش نشانان در عملیات نجات از کابین آسانسور در منطقه زیتون کارمندی و عملیات نجات محبوسین در منزل مسکونی به علت خرابی قفل درب در شهرک رزمندگان پنج شهروند را نجات دادندآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟