پدیده تیراندازی‌های جمعی مرگبار در محل‌های کار در آمریکا

به گزارش رکنا،سخنگوی شرکت پستی فدرال آمریکا، می‎گوید «مردی که اخیرا به مرکز فدکس در ایندیاناپولیس حمله کرد و با شلیک مرگبار ۸ نفر را کشته و باعث زخمی شدن دستکم ۷ نفر دیگر شد، کارمند سابق این مرکز بوده است.»

به گزارش «وورلد نیوز ارا»، «جیمز آلن فاکس»، جرم شناس در دانشگاه شمال شرقی آمریکا، می‎گوید « تیراندازی های جمعی در محل کار‌های آمریکا پدیده جدیدی نیست.»

در یکی از مشهورترین نمونه‎ها، یک نامه رسان که با همکاران خود مشکل داشت، در یک اداره پست شلوغ در اوکلاهما پیش از اینکه جان خود را بگیرد، تیراندازی کرده و ۱۴ کارگر را به قتل رساند و ۷ نفر دیگر را زخمی کرد؛ این حادثه در سال ۱۹۸۶ میلادی رخ داد.

«فاکس»، می‎گوید «تیراندازان، کینه دارند و آن‌ها به دنبال بازپرداخت‌های خود هستند؛ اغلب این مشکلات مربوط به کار آن‌هاست.»

8 کشته و 7 زخمی در حادثه تیراندازی در آمریکا

به گفته وی، «در جریان تیراندازی‌ها در محل کار، بسیاری از عاملان این حادثه که کارمند و یا کارمند سابق بودند، خود را قربانی بی عدالتی می‌دانستند که در تلاش برای اصلاح یک اشتباه بودند.

طبق گزارش یک پایگاه داده، از بین ۳۵۷ مورد تیراندازی دسته جمعی در آمریکا از سال ۲۰۰۶ تاکنون، به غیر از تیراندازی اخیر در ایندیاناپولیس، ۱۴ مورد تیراندازی در محل کار رخ داده است.

در یکی از این موارد در میلواکی، فرد مسلح، هنگام تیراندازی لباس شرکت خود را بر تن داشت.

یکی از مرگبارترین تیراندازی‌های در محل کار در ماه می‌ سال ۲۰۱۹ در ساحل ویرجینیا رخ داد؛ زمانی که یک کارمند قدیمی خدمات عمومی که کار خود را ترک کرده بود شروع به شلیک بی هدف به سمت همکاران خود با یک قبضه اسلحه کرد و به گفته مقام‎های پلیس، ۱۲ نفر کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

12 کشته توسط مرد عصبی

در سال ۲۰۱۵، مردی در سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا به یک مراسم برای کارمندان بخش بهداشت این شهر رفت؛ جایی که او به عنوان بازرس بهداشت در آن کار می‌کرد، و زودتر آنجا را ترک کرد.

او و همسرش به صورت مسلح بازگشتند و شروع به تیراندازی کردند که به کشته شدن ۱۴ نفر و مجروح شدن ۲۱ نفر منجر شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟