جزئیات آتش سوزی یک کارخانه گونی بافی در اراک

به گزارش رکنا، آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: محل آتش سوزی ، سوله یک کارخانه گونی بافی بود که به علت نامعلوم طعمه حریق شده و آتش به حدی گسترده بود که آتش نشانان به هنگام حرکت به سمت محل آتش سوزی مشاهده کردند که شعله های آتش تا ۵۰ متر به آسمان زبانه کشیده و هر لحظه نیز بر شدت آن افزوده می شد.

وی ادامه داد: سرعت گسترش آتش به حدی بود که بلافاصله به سوله های کناری این کارخانه که یک کارگاه تیلرسازی بود نیز سرایت کرده و ۲ سوله از این کارگاه نیز درگیر آتش سوزی شده بود و سوله سوم نیز در خطر سرایت آتش بود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک اظهار داشت: در پی بروز این آتش سوزی گسترده، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در ساعت ۳:۰۴ دقیقه بامداد امروز شنبه ۴ اردیبهشت به سرعت آتش نشانان ایستگاه های شماره ۱۰۰ از کوی مصطفی خمینی، شماره ۱۲۰ از شهرصنعتی، ۱۴۰ از میدان فراهان، ۱۵۰ از کوی رضوی و ۲۲۰ از کوی الغدیر به همراه خودروی فوماتیک، تانکر آب پشتیبان و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در شهرک صنعتی ایبک آباد اعزام کرده است.

آتش سوزی در کارخانه گونی بافی اراک

آتش پاد دوم آقازیارتی درباره چگونگی مهار این آتش سوزی گسترده، تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی از ۴ طرف با استفاده از چندین رشته لوله های آب پرفشار آتش نشانی و همچنین کف خاموش کننده مشغول خاموش کردن این آتش سوزی شدند و در ابتدا با سرعت عمل بالا و عملیات دقیق توانستند از سرایت آتش به سوله سوم کارگاه تیلرسازی و بروز خسارت های بیشتر جلوگیری به عمل آورند.

وی بیان داشت: پس از عملیات موفق جلوگیری از سرایت آتش، آتش نشانان از چندین جهت به مقابله با آتش سوزی گسترده در سوله های درگیر حادثه اقدام کرده و با تلاش فراوان توانستند پس از ۱۱ ساعت عملیات نفس گیر آتش را مهار و خاموش کنند. هم اکنون آتش نشانان مشغول لکه گیری و جداسازی لوازم سوخته از داخل سوله ها هستند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟