عامل انسانی علت اصلی آتش سوزی های البرز

در نشست امروز جلسه مدیریت بحران استانداری البرز عامل انسانی به عنوان مهمترین عامل در آتش سوزی مراتع استان بیان شد.

به گزارش رکنا، محمدرضا فلاح نژاد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در این نشست به همکاری هر چه بیشتر فرمانداری ها، دهیاران و شورا‌های روستا برای جلوگیری از آتش درمراتع تاکید کرد.

او افزود: احترام به مراتع و جنگل‌ها توسط مردم و رعایت دقیق مقررات نقش اصلی را در پیشگیری و مقابله با بروز هر گونه حوادث احتمالی دارد.

در این جلسه مصوب شد اداره کل منابع طبیعی نسبت به تامین و استقرار بالگرد در خصوص اطفای حریق در مناطق حساس اقدام کند و با همکاری فرمانداری‌ها با اداره منابع طبیعی شهرستان و آتش نشانی نسبت به آموزش دهیاران و شورا‌های روستا اقدام و همچنین هشدار‌های لازم در خصوص روش‌های مقابله با علف‌های هرز و جلوگیری از آتش زدن باقی مانده محصولات کشاورزی به کشاورزان داده شود.

فرضی، مدیرکل منابع طبیعی البرز نیز گفت: در سال گذشته ۱۱۶ هکتار از مراتع استان البرز در ۶۴ فقره آتش سوزی از بین رفت که علت ۹۵ درصد آتش سوزی‌ها، عامل انسانی بود و به واسطه گردشگران اتفاق افتاده است.

او افزود: امسال با توجه به کاهش بارندگی‌ها با فقر شدید پوشش گیاهی و خشک شدن گیاهان در مراتع رو به رو هستیم که این امر می‌طلبد در حفظ مراتع با توجه به شروع گرما بیشتر تلاش کنیم.

فرضی گفت: برای پیشگیری از هر گونه حادثه در مراتع نیازمند مشارکت مسئولانه مردم هستیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟