آتش سوزی در یک  مغازه خسارت مالی به دنبال داشت

به گزارش رکنا، روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد، در پی تماس‌های همسایگان شاهد ماجرا با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه در خیابان فرزدقی، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز از ایستگاه ۵ و ۱۴ را به صدا درآورد و آتش نشانان به همراه تیم نجات راهی محل حادثه شدند.

در محل حادثه یک باب مغازه شارژ سوپر خودرو‌های سنگین به مساحت ۱۵ مترمربع در زمان تعطیلی مغازه دچار آتش سوزی شده بود و دود شدید از آن به بیرون زبانه می‌کشید.

آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق و گاز مغازه با رعایت نکات ایمنی و استفاده از دستگاه تنفسی وارد شدند و با شعله‌های آتش که تمامی فضای مغازه را در بر گرفته بود روبرو شدند.

آتش سوزی در این مغازه به سرعت گسترش یافته و در حال سرایت به مغازه‌های همجوار بود که آتش نشانان به سرعت آتش سوزی را مهار کرده و از سرایت آن به اطراف جلوگیری کردند.

با عملیات سریع آتش نشانان از گسترش آتش سوزی و سرایت آن به مغازه‌های اطراف جلوگیری شد که این حادثه خسارت مالی فراونی به دنبال داشت.

نشت آمونیاک با تلاش آتش‌نشانان شیراز مهار شد

نشت گاز آمونیاک در یک کارخانه تولید مواد غذایی، با تلاش تیم‌های تخصصی آتش‌نشانی شیراز مهار شد.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در پی گزارشی مبنی بر نشت آمونیاک در کارخانه تولید مواد غذایی شهرک صنعتی آتش نشانان از ایستگاه‌های ۱۶، ۱۸ و تیم تخصصی هزمت با تجهیزات مخصوص از ایستگاه ۳ به محل حادثه اعزام شدند.

با رسیدن تیم‌های عملیاتی به محل حادثه مشاهده شد در هنگام تعمیر مخزن آمونیاک، شیر مخزن دچار نشتی شدید شده و تلاش افراد برای کنترل آن بی نتیجه مانده است.

با توجه به خطرناک بودن گاز آمونیاک، تیم تخصصی و عملیات ویژه هزمت با تجهیزات لازم وارد محل شده و اقدام به قطع نشتی گاز آمونیاک کردند.

با حضور به موقع نیرو‌های آتش نشانی، این حادثه مصدومی در بر نداشت و عملیات آتش نشانان بعد از شست و شو و تهویه کامل محل به اتمام رسید.

آمونیاک گاز سمی بی رنگی از یک ترکیب هیدروژنه نیتروژن دار با حلالیت بالا در آب بوده که استنشاق آن اشک آور همراه با مزه‌ای تند است که به مجاری تنفسی آسیب شدیدی وارد کرده و می‌تواند به مسمومیت شدید و مرگ فرد منجر شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟